موج
کدخبر : ۳۲۰۳۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320362

استاندار قم:

استاندار قم سلامت مردم را مهمترین اولویت مسئولین دانست و گفت: مردم باید ضمن همراهی و رعایت مسائل بهداشتی فردی و محیطی از حضور در مکان‌های پر ازدحام خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست با بیان اینکه مهم‌ترین اولویت دولت سلامت عمومی مردم است، سیاست‌های اتخاذ شده در این راستا را مورد توجه قرار داد و گفت: مقابله با ویروس کرونا نیازمند مشارکت همگانی است.

استاندار قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهر قم و کشور اظهار کرد: برگزاری جلسات پدافند زیستی و بحران استان قم از نیمه دوم بهمن ماه آغاز شد.

وی با اشاره به مثبت اعلام شدن آزمایش ۲ تن از شهروندان قمی در روز ۳۰ بهمن ماه ستاد بحران استان قم به صورت ویژه در همان روز برگزار و مسئولیت دستگاه‌های دولتی مختلف در راستای کنترل آن مشخص شد.

سرمست پیگیری برای تامین تجهیزات مورد نیاز در استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: وزارت بهداشت در این راستا اقدامات مناسبی را انجام داده است.

استاندار قم توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی در سطح استان را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در این راستا با محوریت دانشگاه علوم پزشکی استان از همه ظرفیت‌ها از جمله نیروهای بسیج استفاده شده است.

وی با اشاره به قرنطینه نمودن ۲ بیمارستان کامکار و فرقانی و رزرو ۲ بیمارستان دیگر در استان قم در راستای مقابله با ویروس کرونا گفت: اقدامات لازم برای پذیرش و خدمات رسانی به بیماران صورت پذیرفته است.

سرمست نگاه ویژه وزارت بهداشت به استان قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: رئیس محترم جمهور، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و معاون اول رئیس جمهور به تناوب طی تماس‌هایی پیگیر مسائل مرتبط با شیوع ویروس کرونا بوده و دستورات لازم را صادر نمودند.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به مردم در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری گفت: رعایت بهداشت فردی و قرنطینه نمودن افراد مشکوک به این بیماری در منازل بهترین راه پیشگیری از این بیماری است.

سرمست ضمن تشکر از اعضای محترم شورای تامین، ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و قرارگاه پدافندزیستی استان از خدمات و تلاشهای ارزشمند کادر درمانی و پرستاری بیمارستان های قم قدردانی نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها