موج
کدخبر : ۳۱۹۰۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319021

معاون دادستان قم:

معاون دادستان قم گفت: همشهریان عزیز می توانند گزارش‌های خود را در این خصوص به شماره ۰۹۳۳۳۶۳۳۲۵۱ در پیام رسان ایتا ارسال نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی اصغر سلطانی معاون دادستان عمومی و انقلاب قم در پیامی به داروخانه ها و مراکز عرضه محصولات و تجهیزات پزشکی در عدم عرضه ماسک به شهروندان هشدار داد.

وی اضافه کرد: با عنایت به گزارش واصله در خصوص عدم عرضه ماسک به شهروندان و سواستفاده و سودجویی تعدادی از داروخانه ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی، طی دستور قضایی به دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی استان قم مقرر شد سریعا تیمی متشکل از بازرسان سازمانهای مذکور تشکیل شود.

سلطانی افزود: این تیم نسبت به بازرسی و نظارت شبانه روزی از داروخانه ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی سطح استان و کلیه انبارهای آن، اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ممانعت از عرضه ماسک، ضمن پلمب مرکز مربوطه، مراتب جهت برخورد قانونی سریعا به دادسرای عمومی و انقلاب گزارش خواهد کرد.

در همین راستا محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم صبح روز پنجشنبه گفته بود که با سازمان صنعت، معدن و تجارت هماهنگی شده که به‌زودی ۴۰۰ هزار ماسک در داروخانه‌های این استان توزیع شود.

دانشگاه علوم پزشکی قم نیز پیش تر  با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرده است که استفاده از ماسک تنها برای بیماران و کادر پزشکی و درمانی ضروری است و برای همگان در شرایط عادی ضرورتی ندارد و شهروندان باید مراقب سودجویان و عوامل ایجاد بازار سیاه باشند.

بیمارستان کامکار قم به‌عنوان محل قرنطینه و مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا و بیمارستان فرقانی به‌عنوان محل قرنطینه بعدی در صورت نیاز، مشخص‌شده است.

بیماری کرونا ازنظر ابتلا و میزان و شدت تلفات، خطرناک‌تر از آنفولانزا نیست بنابراین مردم جای برای ترس و وحشت مردم نیست و شهروندان تنها باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده است، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

مسوولان مختلف کشوری و استانی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش رعایت نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، از تلاش همه جانبه برای مهار و کنترل آن خبر داده اند.

تاکنون دو مورد مرگ در اثر احتمالی ویروس کرونا در این استان گزارش شده است و تشخیص قطعی با آزمایش های تکمیلی در دست انجام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها