موج
کدخبر : ۳۱۷۰۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317063

امام جمعه قم:

امام جمعه موقت قم با اشاره به مساله معامله قرن گفت: این معامله که نتیجه سازش برخی گروه ها و کشورهای مرتجع است به معنی ذبح فلسطین در برابر چشم مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله علی رضا اعرافی درخطبه‌های نماز جمعه قم ، اظهار کرد: برای عدم حضور در انتخابات پیش رو و راهپیمایی ۲۲ بهمن، هیچ عذری قابل قبول نیست و هر یک رای مردم یک گام دشمن را به عقب رانده و آنها را مایوس‌تر خواهد کرد.

وی بیان کرد: ۲۲ بهمن و انتخابات دوم اسفندماه دو آزمون بزرگ الهی ملت ایران در روزهای آینده است که مشارکت بالا در آن سبب افزایش اقتدار کشور و دور شدن دشمنان از مرزهای ایران می‌شود.

 وی اظهار داشت:‌۲۲ بهمن بزرگترین عید تاریخ معاصر ایران اسلامی می‌باشد.

اعرافی خاطرنشان کرد: ملت ایران با وجود چهار دهه ترور، تحریم، کم‌کاری مسئولان و غیره راه امام و رهبری را با شناخت دقیق از آرمان های انقلاب پیش برده‌اند.

وی اضافه کرد: مردم ایران با شناخت درست از اهداف امام راحل و رهبری با وجود بر اشتباهات و انحرافات در کنار انقلاب ماندند.

مدیرحوزه های علمیه سراسر کشور گفت: گفتمان انقلاب اسلامی امروز از مرزهای کشور عبور کرده و به گفتمان منطقه ای و جهانی تبدیل شده‌است.

وی اظهار داشت: پدیده انقلاب اسلامی یک راه نو و هسته معنایی جدید در هدایت بشری در دوران معاصر به وجود آورد.

اعرافی تاکید کرد: انقلاب اسلامی در عمق دوران دین زدایی و تاریک مادی گرایی ثابت کرد که می‌توان حاکمیتی مبتنی بر معنویت و خداباوری راه اندازی کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: انقلاب اسلامی به رغم اینکه در چهار دهه اخیر در شدیدترین وضعیت تحریمی قرار داشته اما در قلمروهای مختلف پیشرفت های چشمگیری به دست آورده‌است.

وی بیان داشت: انقلاب در تمام عرصه و حوزه های اجتماعی، فرهنگی، علمی، پزشکی، هسته ای، سواد، حمل و نقل و غیره رتبه های بالا و برتر جهانی را کسب کرده‌است.

اعرافی گفت:قدرت نظامی و موشکی امروز ایران کاملا بازدارنده‌است و در حوزه امنیتی هم جمهوری اسلامی را نمی توان با قبل از انقلاب قیاس کرد.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: گاهی به واسطه اشتباهات مسئولان ملت ایران در برابر اقشار مستضعف کشور شرمنده و شرمسار است اما حجم پیشرفت‌ها در مقایسه با کاستی قابل مقایسه نیست.

وی خاطرنشان کرد: ایران امروز در هجمه یک فشار حداکثری قرار دارد و در این شرایط هر گونه سخنی که در جهت ناامیدی مردم و تطهیر آمریکا و رژیم سابق بیان شود محکوم است.

وی یادآور شد: تلاشی که امروز برخی برای جدایی نسل جوان از ارزش های انقلاب به راه انداخته‌اند خطر بزرگی برای آینده کشور است.

اعرافی عنوان کرد: رمز موفقیت ایران در ۴۰ ساله گذشته، مقاومت در برابر فشارهای همه جانبه دشمنان است، اگر این فشارها بر هر کشوری وارد می شد از هم می‌شکست.

وی گفت: در ۴۰ سال گذشته بیش از ۲ هزار نماز جمعه حماسی، سیاسی و عبادی در کارنامه انقلاب اسلامی رقم خورده است.

اعرافی تصریح کرد: حضور میلیونی در تشییع حاج قاسم سلیمانی آخرین برگ افتخار ملت ایران در چهار دهه گذشته بوده است.

اعرافی یادآور شد: قداره کشان عالم برای زمین گیر کردن ایران یک دست شده اند و در این شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی و خنثی سازی توطئه ها باید حضور پرشوری در این دو آزمون داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها