موج
کدخبر : ۳۱۶۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316701

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم خبرداد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، با تأکید بر نقش اساسی استارتاپ‌ها در سرعت بالای توسعه صنایع کوچک، از برگزاری اولین رویداد استارتاپی ارائه خدمات کسب و کار به خوشه‌های صنعتی خبر داد.

به گزارش موج قم، شعاعی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه  سرمایه‌ انسانی خلاق و نوآور از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش ‌بنیان و کارآفرین است که به عنوان بزرگترین و باارزش‌ترین دارایی‌ کشور، باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در این میان توجه به استارت آپ‌های نوپا و بهره گیری از تجارت دیگر جوامع در چارچوب منافع ملی می‌تواند موجبات رشد و تعالی اقتصاد در بهره گیری از این قابلیت‌ها را فراهم آورد.

وی ادامه داد: استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی ایفا می‌کنند؛ خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری‌های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می‌رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است تا اینگونه بتوانند بهره ‌مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش ‌بنیان بدست بیاورد. 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم مطرح کرد: با نگاهی به روند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ‌ها در 2 دهه اخیر می‌توان گفت یکی از مهم ترین ارکان و موثر بر زیست بوم این مقوله، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است که نقش روانی و عملیاتی مهمی در شکل گیری، رشد و موفقیت کسب و کارهای نوپا دارند. 

وی ادامه داد: از این رو، دولت باید با فراهم آوردن راهبردهای صحیح و مناسب برای گذار سریع در همه زمینه ها، تسهیلات لازم را برای ارتقای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ایجاد کند تا به رشدی چشمگیر در مدت زمانی کوتاه برسد.

شعاعی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی با درک اهمیت مذکور، در سال جاری برگزاری دو رویداد استارتاپی را در برنامه کاری خود قرار داده است که رویداد اول با توجه به دغدغه و چالش‌های اصلی خوشه‌های صنعتی در حوزه‌های منابع انسانی، انتفال فناوری و فروش برنامه‌ریزی و اجرا گردید و با تشکیل کمیته داوری ایده‌های راه یافته در مجموع 7ایده راه یافته به دبیرخانه رویداد، دو ایده به عنوان ایده برتر شناسایی و تقدیر شدند که حمایت مالی از این ایده‌ها جهت رشد و توسعه آنها در زمینه‌های مختلف در دستور کار قرار دارد. همچنین تا کنون 6کارگاه آموزشی جهت بسترسازی و فرهنگ‌سازی و تقویت استارتاپ‌ها برگزار گردیده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها