موج
کدخبر : ۳۱۵۸۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315803

شهردار قم در پیامی فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در پیامی ضمن تکریم مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، فرا رسیدن سالروز شهادت این بانوی دو عالم را تسلیت گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) زمزم ناب سرافرازی در آزمون‌های الهی و نماد صبرو شکیبایی است.

در کتاب اسرارالهی فصل‌هائی وجود دارد که سرفصل آن‌ها مشخص اما توضیح و تشریح واقعیت‌ها نمایان نگشته است؛ از این موارد لیله‌القدر، قبر مطهر ام‌ابیها و زمان فرج است. نه تنها قبر پاک حضرت زهرا (سلام الله علیها) مخفی ماند، بلکه قدرعظمت این بانوی گرانقدر نیز از ناشناخته‌هایی است که نیاز به معرفی خداوند متعالی و تفسیر پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و توضیح امام علی(علیه السلام) دارد و می‌توان شهادت داد که امابیها تمام وجود، زندگی و نسل خود را وقف رضایت حق تعالی و خدمت به مردم نمود و زمزم ناب سرافرازی در آزمون‌های الهی و نماد صبر و شکیبایی است.
خوبی‌ها در عالم خلقت، اوصاف حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را امانتداری می‌کنند و از این ذات با برکت خوشه‌چینی نموده و قطرات ناب باران نیکی‌ها از ابر با برکت وجود این بانوی با کرامت نازل می‌شوند و می‌توان بیان داشت که اقیانوس جامعیت خصوصیات اخلاقی و رفتاری این بزرگ بانو، همواره موج می‌زند و ضعف انعکاس و بازتاب قلم‌های تاریخ برای توصیف این ناشناخته عالم خلقت، نشانه محدودیت فهم است.
سربلندی در آزمون صبر در قاموس پیامبران الهی و اهل بیت علیهم السلام برای حفظ دین و سعادت مردم بوده و حفظ دین به عنوان میراثی هدایت‌گر برای نسل‌ها به قامت تاریخ مورد تأکید بوده و در ادامه شاهدیم که انتظار در سایه صبر در ناملایمات با پیوست مجاهدت نتیجه بخش است.
علم همواره سعی داشته که شناخت ایجاد نماید و به کمک فهم در آید و دامنه و وسعت درک را توسعه و تعالی بخشد تا خدائی ناکرده دچار کج فهمی و قضاوت‌های عجولانه نگردیم. با بازخوانی فرازهای دقیق و ظریف نهج البلاغه، بازفهمی‌ها نمایان می‌گردد و از واقعیت‌های زیادی من جمله از نحوه و زمان آسمانی شدن حضرت زهرا(سلام الله علیها) پرده‌برداری می‌نماید و نشان می‌دهد که چرا این بانوی فداکار در لبیک‌گوئی به این تعبیر “وَ اَلسَّرِیعَهِ اَللَّحَاقِ بِکَ” در میدان مسابقه پیروز می‌شود.
بی‌شک تکریم مقام شامخ حضرت زهرا(سلام الله علیها) با شناخت ایشان و عمل به دستوراتشان برای پیروی از خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و حرکت درمسیر ولایت با عمل به دستورات ولی فقیه زمان است که پرچم دار لشکر حق در عصر جدید است.

اینجانب از جوار مرقد شریف حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) که تجلی‌گاه حرم بانوی بی نشان است، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه سالروز آسمانی شدن کوثرناب محمدی حضرت فاطمه(سلام الله علیها) به تمامی ارادتمندان این ساحت ملکوتی؛ امیدوارم که خداوند متعال در سایه عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به همه ما توفیق مجاهدت در خدمت‌رسانی و عمل به وظائف را عنایت فرماید تا مشمول الطاف بیکرانش شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها