موج
کدخبر : ۳۱۵۳۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315392

آیت الله حسینی بوشهری:

امام جمعه موقت قم نگارش را جهاد و اهل قلم را جهادگر دانست و گفت: نویسندگان با آثار خود به زندگی ارزش می‌بخشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در همایش تجلیل از نخبگان آزاده، شاهد و ایثارگر و گرامیداشت چهل‌ویکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی برای دشمنان ترسناک‌تر از سردار سلیمانی است، اظهار کرد: وحدت مجلس عراق برای ادامه دادن به راه سردار سلیمانی تاکید کننده این موضوع است.

وی دربخش دیگر سخنان خود گفت: آزادگان و ایثارگران نخبه، زمانی درعرصه جهاد دفاعی به مبارزه و مجاهدت پرداختند و امروز از این عزیزان که درعرصه علمی موفق هستند، تجلیل می‌شود.   

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: کسانی که در راه خدا جهاد می‌کنند، خداوند راه را برای آنها هموار می‌سازد تا در مسیر تعالی و ترقی گام بردارند.   

وی گفت: جهاد دارای معانی گوناگونی از جمله جهاد اصغر و مبارزه با دشمنان خارجی است که دوران هشت سال دفاع مقدس ما شاهد و گواهی بر این مساله است و نیز جهاد دیگر مبارزه با نفس است که اگر شخص بر نفس خود پیروز نشود، در عرصه جهاد دفاعی قدم نمی‌گذارد؛ چراکه انسان باید امیر نفس و نه اسیر نفس خود باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری؛ جهاد قلم، تلاش، نوشتن و فرهنگی را نوع دیگری از جهاد برشمرد و ادامه داد: کسی که نظریه‌پردازی می‌کند و کتاب می‌نویسید، به زندگی ارزش میبخشد.

وی با بیان اینکه پژوهشگران ایثارگر بهتر انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن و شرایط زمان را درک می‌کنند، اظهار کرد: نویسندگان ایثارگر آثاری را تولید کنند که رسالت امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و پیام شهیدان را به‌درستی به جامعه معرفی نمایند.

این همایش از سوی بنیاد شهید و امور ایثاگران استان با همکاری انجمن فرهنگی – اجتماعی آزادگان استان قم برگزار شد و در پایان از تعدادی از نخبگان آزاده، ایثارگر و شاهد استان قم تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها