موج

فراخوان عکس قم، شهر من با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی قم و حوزه هنری استان قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، فراخوان عکس “ قم، شهر من ” با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم و حوزه هنری استان قم به منظور تشویق و ترغیب عکاسان و هنرمندان به ثبت تصاویر در فضاهای شهری برگزار می‌گردد.

در این فراخوان سعی خواهد شد تا با جمع‌آوری آثاری نو در سیمای بصری و تصویری شهر قم، تصویری جدید و بدور از کلیشه‌های موجود و ذهنیت فعلی و همچنین معرفی ظرفیت‌های گوناگون شهر قم پرداخته شود.

محورهای این فراخوان شامل: فضاهای شهری، هویت شهری و فرهنگ شهروندی است که در بخش‌های مختلفی به شرح ذیل برگزار خواهد شد:

فضاهای شهری از قبیل؛ فضاهای عمومی تا بناهای شخصی، بافت‌های شهری، محله‌ها، نمای ساختمان‌ها، خیابان‌ها و سازه‌های شهر قم و …

هویت شهری: نسبت قم امروز با گذشته شهر، زیست شبانه در شهر قم، مشاغل، اماکن مذهبی و غیر مذهبی، بازارهای روز، آیین‌ها و مراسم‌هایی که مشخصه شهروندان قمی است و …

فرهنگ شهروندی: چالش‌های زندگی و سکونت در قم امروز، معضلات شهروندی

شرایط شرکت در این فراخوان شامل موارد ذیل بوده و هر شخص می‌تواند تا سقف 15 تصویر را به دبیرخانه این فراخوان از طریق پست الکترونیک qom.shahreman.pic@gmail.com ارسال نمایند.

عکس‌ها می‌بایست موقعیت موجود شهر قم را به نمایش بگذارند.

ویرایش عکس تا حدی مجاز است که به سندیت آن خدشه‌ای وارد نشود.

عکس‌های ارسالی می‌بایست حداکثر 500 کیلوبایت حجم و فرمت Jpeg داشته باشند. پس از داوری آثار و در صورت راهیابی اثر به نمایشگاه، فایل عکس در ابعاد مطلوب برای چاپ مطالبه می‌شود.

برگزار کنندگان ارسال‌کننده عکس را صاحب اثر می‌داند و هرگونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می‌باشد.

عکس باید به نام و نام خانوادگی عکاس و شماره عکس نامگذاری شود.

عکاسان می‌بایست به همراه ارسال عکس، شماره تلفن همراه خود را در متن ایمیل ارسالی درج کنند.

مهلت ارسال آثار در این فراخوان 30 دی ماه 1398 خواهد بود و علاوه بر نمایش آثار در نمایشگاه‌های استانی و کشوری، از آثار برتر در هر یک از زمینه‌ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین صدور گواهی حضور در این فراخوان و انتشار آثار در محصولات و تبلیغات فرهنگی در سطح شهر قم با درج نام صاحب اثر  از دیگر امتیازات در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان در این فراخوان است.

برگزاری کلاس‌های تئوری و تورهای عملیاتی عکاسی در محیط‌های شهری با حضور اساتید مجرب کشوری از دیگر برنامه‌های جنبی است که برای این فراخوان و افزایش سطح مهارتی و توان هنری عکاسان و هنرمندان در نظر گرفته شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها