موج
کدخبر : ۳۱۱۵۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-311591

مدیر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری قم:

مدیر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری قم از اجرای طرح پژوهشی آسیب‌پذیری و مخاطرات امنیت سایبری در شهر هوشمند خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، همایون یزدان پناه با اشاره به عقد قرارداد مطالعات «آسیب‌پذیری و مخاطرات امنیت سایبری در شهر هوشمند» توسط گروه پژوهش شهرداری قم، اظهار کرد: این مطالعات به درخواست ستاد شهر هوشمند شهرداری قم، در نیمه دوم آذرماه 1398 توسط دانشگاه قم آغاز شده است.

مدیر نوسازی و تحول سازمانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه مرکز تخصصی آپا دانشگاه قم بایستی طبق شرح خدمات این طرح پژوهشی، به بررسی چالش‌‎های امنیتی در هر یک از دامنه‌های شهر هوشمند و همچنین برخی دامنه های جزئی تر مانند پارکینگ هوشمند و دوربین‌های هوشمند بپردازد، خاطرنشان کرد: در مورد هر یک از دامنه‌های هوشمند‌سازی لازم است مواردی شامل لیست مخاطرات امنیتی اختصاصی و حملات محتمل در آن دامنه و همینطور استانداردهای امنیتی آن دامنه بررسی شود، در انجام این طرح، نیاز است با بررسی منابع رسمی، استانداردهای مختلفی که برای هوشمندسازی مطرح شده‌اند یافت شده و مستند شوند.

یزدان پناه بیان کرد: در انجام این طرح با هدف ارائه یک خروجی عملیاتی، بایستی وضعیت پروژه «شاخه» در شهر قم به عنوان پایلوت مورد بررسی قرار گرفته و لیست مخاطرات امنیتی و اقدامات لازم جهت بهبود امنیتی آن احصاء شود.

وی مدت زمان این قرارداد را 6 ماه دانست و گفت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم مسئولیت نظارت بر آن را بر عهده دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها