English

امام جمعه اردبیل:

قدرت‌های غربی پاسخگوی رفتارهای اسرائیل باشند

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه وساطت قدرت‌های غربی نشان می دهد که ایران از جهت نظامی و اقتدار در نقطه بسیار بلندی ایستاده است، گفت: قدرت‌های غربی به جای وساطت و تهدید باید پاسخ دهند که چرا اسرائیل قوانین و قواعد بین‌المللی را زیر پا گذاشته و به خاک یک کشور حمله کرده است و چرا این چهار کشور آن را محکوم نکرده اند؟

قدرت‌های غربی پاسخگوی رفتارهای اسرائیل باشند
به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

،  آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه ارتش مظهر هیبت، صولت، سطوت و غرور مقدس ملت ماست، اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی امتیازات ویژه در میان ارتش های جهان دارد، فرماندهی این مجموعه با نایب حضرت ولی عصر(ع) بوده و یک ارتش مردمی، خودکفا، مستقل و فاتح سنگرهای بزرگ فناوری های نظامی است.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی خدمت بزرگی به کشور و انقلاب کرده و انقلاب نیز خدمات عظیمی در حق ارتش جمهوری اسلامی انجام داده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: این ارتش دیگر نه وابسته مستشاران نظامی آمریکا است و نه ابزار دست ارتش آمریکا که محل ماموریت را بر اساس منافع آمریکا تعیین کند.

آیت الله عاملی گفت: برای اولین بار ارتش جمهوری اسلامی به نقطه ای از اقتدار رسیده که بدون واهمه دور دنیا حرکت کرد در این سیر در بیخ گوش لجوج ترین دشمن جمهوری اسلامی حاضر شد اما ارتش تا دندان مسلح دشمن جرات تعرض نکرد.

واکنش آیت الله عاملی به ترور فرزندان اسماعیل هنیه

وی در واکنش به ترور فرزندان و نوه های رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار کرد: ترور فرزندان و نوه‌های اسماعیل هنیه غصه بزرگی برای امت اسلامی بود وجود احفاد و اطفال در این مجموعه شهدا نشان می‌دهد که فرزندان هنیه در حال اقدام نظامی نبودند بلکه در حال دیدار عید فطر بودند و این خط بطلان صریحی بر ادعاهای ارتش اسرائیل است که می‌گوید این‌ها در حال حمله بودند و ما خبر وجود آنها را از شاباک گرفته بودیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: یک نقطه بسیار قابل توجه این است که جناب هنیه اعلام کرد که تا حال از خاندان ما ۶۰ نفر به شهادت رسیده اند و خون فرزندان من رنگین‌تر از خون دیگر فلسطینی‌ها نیست و تمام شهداء فلسطینی فرزندان من هستند ما به خاطر اقصی می‌جنگیم و ارزش اقصی بالاتر از ارزش خون فرزندان ماست.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: خاندان مرحوم آیت الله العظمی حکیم نیز ۶۰ شهید برای کرامت عراق تقدیم کرد مقاصد بزرگ همیشه مستلزم هزینه‌های بزرگ است.

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: از اول طوفان اقصی ماشین رسانه ای استکبار جهانی فعال بود که فرزندان اسماعیل هنیه در قطر مشغول عیش و نوش هستند و حاضر به دادن تاوان و همراهی با اهالی غزه نیستند حالا که این دروغ بزرگ برملا شده درس بزرگی برای تمام کشورهای مسلمان است که تهمت‌های رسانه‌ای دشمن درباره خدمتگزاران خود را به سادگی قبول نکنند.

وی افزود: چهار کشور شرور دنیا یعنی آمریکا، آلمان، فرانسه و انگلیس تبانی کامل کرده‌اند که اسرائیل را برای همیشه از بحران نجات دهند و امنیت دائمی برای اسرائیل درست کنند راه آن دو امر است؛ اول محو کامل غزه و نسل کشی کامل یا مهاجرت کامل آنها و دوم مهار کامل ایران.

تبانی چهار قدرت غربی برای محو غزه و فریب افکار عمومی

امام جمعه اردبیل ادامه داد: همه اقدامات این کشورها ظاهرسازی و برای فریب افکار عمومی است و در پشت پرده تبانی کامل برای محو غزه و اهالی غزه صورت گرفته است در این مسئله ذره‌ای تردید نداشته باشید.

آیت الله عاملی افزود: عجیب است این مساله را دولت آفریقای جنوبی و دولت نیکاراگوا خوب فهمیده اند و لذا یکی به دادگستری بین المللی و یکی به دادگاه لاهه شکایت کرده است اما دولت های اسلامی همه مکتوف الایدی ایستاده اند .

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: هر چهار کشور داد می‌زنند که اسرائیل نباید به رفح حمله کند اما دیروز اسرائیل با حمله به مخیم نصیرات جرقه حمله را شروع کرد و سموتریش گفت این مقدمه برای حمله به رفح است این حمله قطعاً با چراغ سبز پشت پرده این چهار کشور شرور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حمله به رفح، دیرالبلح و مخیم نصیرات خسارت عظیمی به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: تهدید حمله نتانیاهو به این مناطق فقط به خاطر جلب رضایت دست راست‌های تندرو در کابینه یعنی بن غفیر و سموتریش است که کاملاً نتانیاهو را مدیریت می کنند و به هیچ وجه راضی به آتش بس و توقف کشتار فلسطینیان نیستند.

امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا و سه کشور اروپایی از روز عید فطر تمام تلاش خود را بسیج کرده اند تا حمله‌ ایران به اسرائیل اتفاق نیفتد چون یقین دارند که اسرائیل به هیچ وجه تاب آوری کوچکترین حمله ایران را ندارد و هیچ کشوری هم بعد از حمله نمی‌تواند او را نجات دهد.

آیت الله عاملی گفت: وقتی ارتش اسرائیل در هفت ماه نمی‌تواند بر حماس غالب شود مثل آفتاب روشن است که اگر با حزب‌الله وارد جنگ شود به طور کامل متلاشی می‌شود به همین جهت اسرائیل به شدت مواظب است که جنگ با حزب الله توسعه پیدا نکند و بالاتر از آن تحمل درگیری با ایران را به هیچ وجه نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: تماس وزیر خارجه آلمان ، انگلیس و استرالیا با مسئولین کشورمان نشان می‌دهد که به این‌ها ماموریت داده اند تا کار دیپلماسی را عهده بگیرند همچنین بلینکن با تماس با وزرای خارجه ترکیه، عربستان و چین می‌خواهد که آنها دخالت کنند با ایران تماس بگیرند تا انتقام صورت نگیرد آمریکا اعلام کرد ما با ارسال رسائل از طریق کانال‌های سری از ایران خواسته ایم که حمله نکند در این اواخر قطر و امارات را هم واسطه کرده اند که از ایران بخواهند حمله نکند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: این وساطت با این حجم بزرگ نشان می دهد که ایران از جهت نظامی و اقتدار در نقطه بسیار بلندی ایستاده است و این از برکات انقلاب اسلامی و خون شهداست.

وی ادامه داد: وساطت این‌ کشورها مصداق وقاحت است چون شروع کننده ماجرا اسرائیل است و افسار اسرائیل دست آنهاست و دوم در قلمرو تهدید ایران است تهدید نهایت وقاحت است، آنها به جای تهدید باید جواب دهند که چرا اسرائیل قوانین و قواعد بین‌المللی را زیر پا گذاشته و به خاک یک کشور حمله کرده است و چرا این چهار کشور آن را محکوم نکرده اند؟

عشق به اسرائیل برخی سران اروپایی را کر و کور کرده است

آیت الله عاملی اظهار کرد: در این ماجرا نخست وزیر بریتانیا یک حماقت بزرگ مرتکب شد و گفت اگر ایران به اسرائیل حمله کند او حق دفاع از خود را دارد! تا حال هیچ کس نگفته که کسی در قصاص حق دفاع دارد عشق به اسرائیل در تعقل روسای کشورهای اروپایی واقعاً مشکل درست کرده و آنها را کور و کر کرده است.

محکوم نکردن حمله به کنسولگری از سوی غربی‌ها پیام نژادپرستانه دارد

وی در ادامه با بیان اینکه ساختمان کنسولگری به منزله خاک ایران است و حمله به آن حمله به خاک ایران محسوب می‌شود، ادامه داد: محکوم نکردن حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق توسط آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس یک پیام نژادپرستانه به دنیا دارد معنای آن این است که ما می‌توانیم به خاک شما حمله کنیم و شما حق ندارید به حمله ما معترض باشید.

خطیب جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: این چهار کشور نه تنها حمله به کنسولگری ایران را محکوم نکردند، بلکه شورای امنیت سازمان ملل را هم نگذاشتند محکوم کند. عجیب است که خودشان محکوم نکرده اند و شورای امنیت را هم نگذاشتند محکوم کند؛ حالا از در و دیوار و پنجره وارد می‌شوند و التماس می‌کنند که حمله نکنید.

وی گفت: من در برابر این همه اصرار و التماس آنها به ایران که حمله نکند به یک ضرب المثل عربی اکتفا می کنم که می گوید وقتی خانه تو خانه شیشه ای است پس در این صورت بهتر است به کسی سنگ پرانی نکنی!

آیت الله عاملی در ادامه با اشاره به اظهارات «برنی سندرز» سناتور آمریکایی گفت: این سناتور آمریکایی این هفته گفت تاریخ درباره ما آمریکایی‌ها حکم خواهد کرد که آیا در کنار کودکان گرسنه غزه ایستادیم یا در کنار قاتل این کودکان یعنی نتانیاهو و به او سلاح دادیم تا این کودکان گرسنه را بکشد؛ ای کاش یک ذره از شعور این سناتور در حکام، پادشاهان و روسای کشورهای اسلامی بود.

وی در بخش دیگر از خطبه های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: خداوند در قرآن فرموده لا اکراه فی الدین این جمله مربوط به مرحله قبل از ورود به اسلام است در اسلام هیچ اجباری برای قبول دین اسلام نیست و دین ما هیچ وقت اجبار بر پذیرش دین اسلام نکرده است؛ مسلمان ها هر کشور را که فتح می کردند اهالی اسلام مردم آن کشور را اجبار به مسلمان نمی کردند بلکه اهالی آن کشور را مخیر بین اسلام و جزیه می کردند اما بعد از پذیرش اسلام این جمله جاری نیست و در برابر احکام اسلام نمی توان گفت لا اکراه فی الدین و این قاعده کلی در همه کشورها جاری و ساری است یعنی قانون یک کشور را نمی توان با این دلیل که اکراه مردود است زیر پا گذاشت.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه