موج
کدخبر : ۳۱۴۵۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314566

حجت الاسلام عزیزی:

امام جمعه بیله سوار گفت: حضرت زهرا میزان اعمال و اساس عالم است و در پیشگاه خداوند متعال و اهل بیت جایگاه ویژه ای دارد ودر روز قیامت شفیع بسیاری از مؤمنان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حجت الاسلام عزیزی  امام جمعه  بیله سوار در مراسم افتتاح نمایشگاه مردمی یاس کبود اظهار داشت:  اگربخواهند تمام زیبایی های عالم را در یک نفر توصیف کنند این شخص  کسی جز حضرت زهرا نیست پیامبر اکرم نیز فرموده اند  دخترم زهرا از زیبایی های عالم هم سر تر است و تمام زیبایی های عالم مدیون حضرت زهراست.

 وی با توجه به مقام والای حضرت زهرا   تصریح کرد: امامان دو کفه ترازو هستند و حضرت زهرا شاهین ترازو است یعنی اگر حضرت زهرا نباشد نظم عالم به هم ریخته می شود، و این بانو دارای منزلت بزرگی است و در مقام صدق که خداوند انبیا را با آن مقام توصیف می‌کند قرار دارد و از همه سرتر است، حضرت زهرا در درجه عالی  قرار دارد و اصلاً خداوند با معرفت حضرت زهرا عالم را اداره می‌کند.

 عزیزی  با بیان اینکه به حضرت زهرا ٱم ابیها می گویند افزود:  معنای ٱم  متعدد است و یکی از این معانی  ریشه و اساس است  یعنی حضرت زهرا ریشه و اساس پیامبر است و برای همین است که رسول الله می فرمایند(( فدا ها ابو ها) پدرت به فدایت ( فاطمة بضعة منی) فاطمه پاره تن من است) این ها تعابیر  بزرگی است واز لسان پیامبر عظیم الشأنی خارج شده است  و شأن پیامبر اکرم بسیار بزرگ است پیامبری که خاتمیت دارد بر گذشته وفاتح هست بر آیندگان و حضرت محمد شخصیت بی نظیر عالم اسلام است.

 امام جمعه  بیله سوار با توجه به جایگاه حضرت فاطمه ادامه داد: حضرت محمد نیز می فرمایند  من شجره نبوتم  و فاطمه ریشه آن است این حضرت مقامات بسیاری دارد و یکی از مقامات حضرت زهرا این است که از بکائین عالم است و حضرت زهرا تنها کسی است که روح اعظم حضرت جبرئیل ۷۵ روز در بالین  حضرت زهرا به دستور خداوند متعال حاضر شده  تا تسلای خاطر وی باشد.

وی در پایان افزود: عزاداری در ایام فاطمیه اجر وپاداش بسیاری دارد و کسانی که در این مجالس حاضر می شوند إنشاءالله در این دنیا ودر عالم آخرت مورد عنایت وشفاعت دخت نبی اکرم حضرت زهرا (س) قرار خواهند گرفت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها