موج
کدخبر : ۲۸۹۷۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-289754

امام جمعه اردبیل عنوان کرد؛

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: علمای اسلام همیشه اهل علم و عمل بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با خانواده امام جمعه فقید شهر گرمی و پدر شهید انور فرخی اظهار داشت: ملت ما برای دستیابی به آرمان‌های مقدس خود هزینه‌های آرمانی پرداخت کرده است و روحانیت و شهدای منتسب به علما و روحانیت پیشتاز در نهضت اسلامی و دفاع از عزت و سربلندی ملت و کشور بوده‌اند.

وی با تجلیل از مقام شامخ شهدا و روحانیون گفت: حجت‌الاسلام  فرخی از مبارزان دوران مبارزات انقلاب اسلامی و مقلدان حضرت امام راحل بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به عنوان نخستین امام جمعه شهر گرمی با خطبه‌هایش نقش اساسی در دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ تدین مردم بر عهده داشت.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه علمای اسلام همیشه اهل علم و عمل بوده‌اند، افزود: حجت‌الاسلام فرخی چهره‌ای انقلابی در داخل و خارج از کشور بود و در طول عمر با برکت خود و به ویژه در دهه 60 برای حفظ و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی نقش اساسی در منطقه ما ایفا کرده و در دوران پر افتخار دفاع مقدس نیز خود این عالم ربانی به همراه فرزندانش به دفعات مختلف در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته و در این راه فرزند برومندش انور فرخی که از رزمندگان بسیجی و شاخص بود به فیض عظیم شهادت نائل آمد.  

عاملی با اشاره به سجایای اخلاقی، تاثیر نفوذ کلام و مردم‌داری حجت‌الاسلام فرخی تصریح کرد: مردم اردبیل و شهر گرمی هنور در خاطره‌های خود برخوردهای گرم و صمیمانه و مجالس وعظ و خطبه‌های این عالم را به یاد دارند و  همچنان از صمیم قلب اردتمند وی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: از مسئولان انتظار می‌رود با همکاری نهادهای مربوطه نسبت به ایجاد المان برای این امام جمعه فقید و پدر گرامی شهید در شهر گرمی اقدام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها