موج
کدخبر : ۳۲۶۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326957

شرکت صنعتی پاکشوما با برنامه ریزی برای افزایش دو برابری وسعت مجموعه تولیدی خود و اضافه کردن یخچال فریزر، کولر گازی و جاروبرقی به سبد متنوع محصولات خود در سال جاری، گام بلندی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار "جهش تولید" برداشت.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت صنعتی پاکشوما با برنامه ریزی برای افزایش دو برابری وسعت مجموعه تولیدی خود و اضافه کردن یخچال فریزر، کولر گازی و جاروبرقی به سبد متنوع محصولات خود در سال جاری، گام بلندی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار "جهش تولید" برداشت.

این گروه صنعتی با سابقه فعالیت ۴۵ ساله که هیچ وقت در تمامی طول این سال‌ها فعالیت تولیدی آن متوقف نشد، از پنج هزار متر مربع وسعت فعالیت خود را با تولید لباسشویی آغاز کرد و در سال گذشته وسعت تولید آن به یکصد هزار متر مربع افزایش یافت.

شرکتی که در ابتدا فقط لباسشویی تولید می کرد، اکنون متنوع ترین و کامل ترین محصولات لوازم خانگی کشور را در سبد خود دارد و به زودی خط تولید کولر گازی آن راه اندازی خواهد شد.

خروج دو برند کره ای ال جی و سامسونگ از ایران به دلیل تحریم ها و پشت کردن آنها به صنعت کشورمان، مسئولان پاکشوما را بر آن داشت تا توسعه محصولات برای تامین نیاز داخل را در دستور کار قرار دهند. سرمایه گذاری که نتیجه آن خیلی زود به بار نشست و به زودی زیرساخت تولیدی این شرکت در سال ۹۹ از ۱۰۰ هزار به ۲۰۰ هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.

* برخی از رکوردهای پاکشوما

گروه پاکشوما در سال ۹۹ از پیشرفته‌ترین کارخانه تولید یخچال در خاورمیانه با همکاری شرکت مایدیا و ماشین آلات KUKA آلمان و COMI ایتالیا به شکل رباتیک با ظرفیت تولیدی روزانه هزار دستگاه یخچال فریزر رونمایی خواهد کرد.

این گروه، نخستین و تنها کارخانه تولید ظرفشویی در ایران است که با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه در سال فعالیت می‌کند.

همچنین گروه پاکشوما اکنون بزرگترین کارخانه تولیدی انواع ماشین آلات لباسشویی در خاورمیانه را با ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه در سال را در اختیار دارد.

گروه پاکشوما در سال ۹۹ از بزرگترین کارخانه تولیدی تهویه مطبوع خانگی در ایران یعنی کولر گازی با همکاری شرکت آسیای مایدیا و AUX رونمایی خواهد کرد. همچنین گروه پاکشوما اقدام به راه اندازی خط تولید جاروبرقی با همکاری گروه های تحقیق و توسعه آسیایی و اروپایی با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه در سال کرده است.

برپایه این گزارش، آنطور که قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی پاکشوما می‌گوید: ظرفیت تولید این گروه در ماشین لباسشویی یک میلیون دستگاه در سال است که بخشی از آن باید به خارج کشور صادر شود، در این زمینه دو سال است صادرات به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و جمهوری آذربایجان را در برنامه داریم و فقط پتانسیل بازار عراق نیم میلیون دستگاه در سال است و برای حضور پررنگ تر در این بازار برنامه داریم.

1شرکت صنعتی پاکشوما

"حسین اسحقی" که در نشست خبری گروه پاکشوما سخن می‌گفت، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۱۰ سال اخیر واحدهای تولیدی را به داخلی سازی و تعمیق ساخت داخل تشویق کرد و اکنون لباسشویی های تولیدی پاکشوما رتبه نخست کشور را در تولید همراه با تنوع محصول دارا است.

وی خاطرنشان کرد: هرچند محصولات این شرکت با حضور و مشارکت چند کشور دیگر ساخته می‌شود، اما فکر ، ایده و طراحی آنها داخلی است، به طوری که امروز پاکشوما به شرکتی پیشرو در این عرصه تبدیل شده که حتی محصولاتی با کیفیتی بالاتر از تولیدات اروپایی و آسیایی عرضه می کند.

* پاکشوما و اقشار ضعیف جامعه

 اسحقی اضافه کرد: یکی از اهداف این گروه صنعتی در سال ۹۹ نحوه قیمت گذاری است، به طوری که قیمت تمام شده محصولات برای اقشار متوسط رو به پایین جامعه مناسب و در دسترس باشد تا بتوانیم نیازمندی‌های شان را رفع کنیم؛ هم اکنون محصولات ارزان قیمت تا محصولات لاکچری در سبد محصولات این گروه به چشم می‌خورد.

* R&Dو توسعه پاکشوما

وی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار نفر پرسنل در این گروه صنعتی اشتغال به کار دارند و با استقرار واحد آموزش فنی و حرفه ای در این پاکشونا، امسال ۴۰۰ نفر نیروی جدید به کارگیری یا استخدام خواهند شد.

این مسئول پاکشوما یادآور شد: توافقات خوبی با شرکت های کندی و مایدیا برای تبادل دانش فنی و آموزش پرسنل در داخل و خارج از ایران منعقد شده، همچنین از توان این شرکت‌ها در مقوله تحقیق و توسعه استفاده شده و به جرأت می توان گفت رشد پاکشوما در سالهای گذشته تا ۸۰ درصد مدیون این اتفاق است؛ موضوعی که با وجود ویروس کرونا همچنان به صورت آنلاین ادامه خواهد یافت و توقف نخواهد داشت.

وی گفت: به دلیل وجود دانش فنی لازم در کشور، همچنین وجود نیروهای فنی و مهندسان قابل و فراهم بودن مواد اولیه نظیر آهن، پلاستیک، مس و غیره، ایران یکی از بهترین نقاط جهان برای تولید است، در حالی که کشورهای همسایه ما چنین قابلیتی ندارند و به همین دلیل نفوذ هرچه بیشتر به این بازارها برنامه ریزی شده است.

* اضافه شدن کولر گازی، جاروبرقی و یخچال فریزر به سبد محصولات

در ادامه نشست، "سهیل محمدی" مدیر بازرگانی گروه پاکشوما ، با اشاره به افزوده شدن مساحت تولیدی این گروه صنعتی به ۲۰۰ هزار مترمربع در سال ۹۸ ، از اقدام این شرکت نسبت به خریداری خطوط جدید تولید خبر داد و گفت: در پایان سال گذشته تصمیم گرفته شد تا کولر گازی به عنوان محصول استراتژیک دیگر به سبد محصولات شرکت اضافه شود، در این زمینه اکنون با دو گروه بزرگ تولید کننده کولر گازی در جهان به توافق رسیدیم و با تولید این محصول، سبد محصولات پاکشوما کامل خواهد شد.

مدیر بازرگانی گروه صنعتی پاکشوما ادامه داد: در محصول یخچال، با توجه به نیاز بازار سرمایه گذاری خوبی با گروه های تامین کننده خارجی انجام شد و توانستیم به روزترین فناوری های تولید یخچال از اروپا را به خدمت بگیریم؛ اکنون ظرفیت تولیدی یخچال یکهزار دستگاه در روز است.

وی اظهار داشت: با همکاری گروه های تحقیق و توسعه پاکشوما و تامین کنندگان خارجی، جاروبرقی های این گروه طراحی شد و قالب سازی قطعات مختلف آن وارد کشور شده است.

محمدی در خصوص محصول ظرفشویی پاکشوما نیز گفت: نخستین بار ظرفشویی در خاورمیانه، کارخانه تولید ظرفشویی در پاکشوما راه‌اندازی شد که امکان تولید بدنه و قالبسازی قطعات آن را دارد و با همکاری خارجی ها طراحی محصولات جدید را در دستور کار داریم؛ هم اینک ظرفیت سالیانه تولید این محصول ۳۰۰ هزار دستگاه در سال است.

وی از ماشین لباسشویی به عنوان مهمترین محصول تولیدی پاکشوما یاد کرد و گفت: این  محصول از به روزترین فناوری جهان بهره‌مند است و حتی فناوری دوخت پوسته های دیگ لباسشویی را در کارخانه داریم.

 به گفته این مسئول پاکشوما، این شرکت صنعتی ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون دستگاه ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را با عمق ساخت داخل مناسب دارد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون بیش از ۷۰ شرکت تامین کننده داخلی به تامین قطعات و مواد اولیه برای پاکشوما می پردازند.

بر پایه این گزارش، در راستای توسعه همکاری های بین المللی و سرمایه گذاری های مشترک در سال جدید یک برند بین‌المللی لوازم خانگی دیگر به سبد برندهای گروه پاکشوما اضافه خواهد شد.

تشکیل بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه در ایران و خارج از کشور برای طراحی صنعتی لوازم خانگی بزرگ، که این مرکز قابلیت پذیرش پیشنهادات و طراحی ایده های خلاق و جذاب در زمینه لوازم خانگی را دارا است، از دیگر قابلیت های صنعتی و تجاری گروه پاکشوما است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها