English

وزیر علوم:

رئیس جمهور در مورد اخراج استادان به بنده تذکر جدی داده بود

وزیر علوم با بیان اینکه حجت الاسلام رییسی در خصوص اخراج استادان به بنده تذکر جدی داده بود که مراقب باشم حق کسی ضایع نشود، گفت: در همین خصوص سفر کاری به یزد را ناتمام گذاشتم و برای ارائه گزارش و پیگیری دقیق موضوع به تهران برگشتم.

رئیس جمهور در مورد اخراج استادان به بنده تذکر جدی داده بود
به گزارش خبرگزاری موج

، محمدعلی زلفی‌گل در برنامه زنده تلویزیونی "شهیدجمهور" بر اهمیتی که رئیس جمهور شهید به حوزه آموزش عالی می‌داد، سخن گفت و گفت: رئیس جمهور فقید به مرجعیت علمی و پیشرو بودن دانشگاه ها تاکید داشتند و معتقد بودند که دانشگاه‌های کشور باید مهارت محور باشند.

وی همچنین ادامه داد: با تاسیس صندوق علوم، تحقیقات و فناوری،درصدی از اعتبارات دولتی پژوهشی دستگاه‌ها به این صندوق اختصاص داده می‌شود تا پژوهش‌های لازم در زمینه رفع مسائل شرکت ها انجام شود. 

وزیر علوم گفت: همچنین با تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزازت علوم دولت سیزدهم، حدود ۷۰ هزار شغل توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد و واحدهای فناور ایجاد شد که بیشتر برای نخبگان بوده است. 

وزیر علوم ادامه داد: با حساسیتی که رئیس‌جمهور شهید به حوزه علم و پژوهش داشتند، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری بعد از ۱۱ سال دو بار در این مدت با حضور شخص ایشان برگزار شد و مصوبات خوبی در آن به تصویب رسید. 

وی افزود: پرداخت گرنت پژوهانه و ایجاد یک ردیف بودجه برای حملیت از پژوهشگران مستقل از دیگر مصوبات شورای عالی عتف است که با حمایت ویژه رئیس جمهور شهید عملی شد. 

زلفی گل تاکید کرد: وزارت علوم پیگیر پرداخت فوق العاده ویژه یاوران علمی است. آیین نامه پژوهانه تدوین و باید در هیئت دولت به تصویب برسد. 

وی با اشاره به اینکه شهید آیت‌الله رئیسی بسیار حساس بودند تا حقی ناحق نشود، گفت : ایشان در خصوص اخراج استادان به بنده تذکر جدی داده بود که مراقب باشم حق کسی ضایع نشود و در همین خصوص سفر کاری به یزد را ناتمام گذاشتم و برای ارائه گزارش و پیگیری دقیق موضوع به تهران برگشتم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه