English

۸ هزار میلیارد تومان برای توسعه تعاونی‌ها تخصیص یافت

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف اختصاص خط اعتباری ۸ هزار میلیارد تومانی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

  ۸ هزار میلیارد تومان برای توسعه تعاونی‌ها تخصیص یافت
به گزارش خبرگزاری موج

، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف اختصاص خط اعتباری ۸ هزار میلیارد تومانی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

حامد ویس‌کرمی، معاون امور تعاون در آیین امضای این تفاهم‌نامه گفت: در قالب این خط اعتباری جدید، ۶ هزار میلیارد تومان برای حمایت از تعاونی‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی با هدف ایجاد اشتغال جدید و تثبیت آن با اولویت اتمام طرح‌های نیمه‌تمام، توسعه‌ای و ایجادی (جدید)، صادرات‌محور، شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان و زنان، تعاونی‌های مستقر در مناطق روستایی و کم‌برخوردار و محروم طرح‌های زنجیره ارزش، از محل منابع تحت اختیار بانک توسعه تعاون اختصاص یافت.

وی افزود: مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان باقیمانده نیز با هدف حمایت از احداث مسکن کارگران در قالب شرکت‌های تعاونی مسکن، در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده است.

ویس‌کرمی گفت: تمام طرح‌های تعاونی برای ایجاد، توسعه، تکمیل، به ظرفیت‌رسانی، اخذ تسهیلات سرمایه در گردش، افزایش برنامه ارتقای کیفی، کسب استاندارد، بهره‌وری و ایجاد زنجیره ارزش به شرط داشتن دلایل کافی اقتصادی، فنی و مالی می‌توانند از منابع این خط اعتباری استفاده کنند.

معاون امور تعاون تاکید کرد: برای بهره‌مندی از تسهیلات این خط اعتباری لازم است تقاضای مربوط به اخذ تسهیلات در سامانه الکترونیکی جامع و هوشمند بخش تعاون به نشانی http://taavon.mcls.gov.ir توسط متقاضی به همراه مدارک و مستندات لازم و در زمان مقرر بارگذاری شود.

وی تصریح کرد: برای اخذ تسهیلات، سهم آورده متقاضی از کل سرمایه‌گذاری نباید کمتر از ۲۰ درصد کل سرمایه‌گذاری طرح باشد.

ویس‌کرمی خاطرنشان کرد: طرح‌های با هدف اشتغالزایی و رویکرد صادرات، ایجاد زنجیره ارزش، دانش‌بنیان، تأمین نیاز تولیدکنندگان، توسعه مناطق محروم، روستایی و زنان در بهره‌مندی از تسهیلات دارای اولویت هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه