English

مرکز هوشمند اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد

مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس جمعیت هلال‌احمر افتتاح شد.

 مرکز هوشمند اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری موج

، مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر صبح امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر و سایر مسئولان عالی‌رتبه جمعیت هلال‌احمر افتتاح شد.

مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با هدف ایجاد مرکزی کاملاً هوشمند و به‌روز که قادر است مدیریت شرایط عادی و اضطراری فعالیت‌های داوطلبانه، بشردوستانه و امدادی هلال‌احمر در سطح ملی و حتی مأموریت‌های برون‌مرزی را به‌طور متمرکز، پایش، اطلاع‌رسانی و مدیریت کند، شکل گرفته است.

بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در این مرکز، به‌ویژه سامانه‌های برخط درون‌سازمانی و برون‌سازمانی که در قالب یک داشبورد مدیریتی جامع و یکپارچه در اختیار مدیران و کارشناسان عملیاتی در شرایط عادی و اضطراری است، سبب می‌شود تمامی اطلاعات عملکردی تیم‌های داوطلب، بشردوستانه و امدادی و گروه‌های پشتیبان هلال احمر در سطوح مختلف کشوری، استانی و محلی، توسط مدیران تصمیم‌گیر در ستاد مرکزی، رصد و پایش شده و بهترین و بهینه‌ترین تصمیمات برای اقدام مؤثر، ابلاغ شود.

مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی جمعیت هلال‌احمر، که طرح‌ریزی آن از سال ۱۴۰۱ آغاز شد، اکنون در فضایی به مساحت ۵۰۰ متر مربع احداث شده و از نظر استحکام سازه اصلی، استانداردهای لازم در پدافند غیرعامل را کسب کرده است.

راه‌اندازی مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده‌کاوی، براساس تجربه موفق هلال‌احمر در راه‌اندازی مراکز عملیات اضطراری (EOC) انجام‌شده که مرکزی جامع، مجهز و به‌روز است و با تجمیع همه امکانات و دستورالعمل‌های اضطراری و تجربه‌های مدیریتی برای مواجهه با شرایط عادی و اضطراری، عملاً یک (EOC) جامع و دائم برای کشور و برای رصد تمامی رخدادها و فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در همه حوزه‌ها ایجاد شده است.

رصد و پایش هوشمند و متمرکز اطلاعات مرتبط با مأموریت‌های داوطلبانه، بشردوستانه و امدادی و مخاطرات غیرمترقبه در هلال‌احمر ایران، سبب خواهد شد، علاوه بر دسترسی به اطلاعات دقیق و درست از مبادی معتبر، هماهنگی‌های لازم با دیگر مراکز تصمیم‌گیری و عملیاتی کشور که در شرایط اضطراری و رخدادهای نیازمند خدمات داوطلبانه و اضطراری، وارد عمل می‌شوند، به سرعت و سهولت انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه