English

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

برخی استان‌ها با کاهش نرخ بیکاری تا شش درصد همراه شدند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: در این دولت در برخی استان‌ها نرخ بیکاری تا شش درصد نیز کاهش‌یافته است.

برخی استان‌ها با کاهش نرخ بیکاری تا شش درصد همراه شدند
به گزارش خبرگزاری موج

، سید صولت مرتضوی در مراسم بهره‌برداری و توسعه فاز اول گاوداری ۶۰۰۰ رأسی شهرستان دلفان با بیان اینکه برخی از سرمایه‌گذاری‌ها به‌منظور بازدهی ریالی طراحی و اجرا نمی‌شوند، اظهار داشت: هم‌اکنون در کشور به دو موضوع شدیداً نیازمند هستیم اولاً در حوزه اشتغال مخصوصاً در استان‌هایی نظیر لرستان که نرخ بیکاری آنها از نرخ متوسط کشوری بالاتر است؛ این در حالی است که در دو سال اخیر بیشترین اشتغال در همین استان‌ها ایجاد شده به این معنا که اگر متوسط نرخ بیکاری در کلان کشور دو درصد کاهش‌یافته در این استان‌ها بین ۳.۵ تا ۴ درصد نرخ بیکاری کاهش‌یافته است.

وی گفت: در این وزارتخانه تعداد فراوانی طرح به بهره‌برداری رسیده است؛ امروز نیز بخش دیگری از طرح‌های توسعه‌ای کشور در حوزه شیر و گوشت به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم موجب حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران می‌شود و هم مؤلفه‌های امنیت ملی را توسعه می‌دهد، بیان کرد: در دهه فجر امسال در حوزه‌های مختلف طرح‌های متعدد عمرانی، اقتصادی، فضایی و دفاعی به بهره‌برداری رسید که البته هم زمان یارای معرفی اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارد وهم قاب محدود رسانه‌ای که وجود دارد اساساً قادر به تبیین آنچه شده است، نیست.

مرتضوی با بیان اینکه متأسفانه در این استان‌ها درگذشته نسبت به زیرساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای کم مهری شده است، افزود: در این دولت در برخی استان‌ها نرخ بیکاری تا شش درصد نیز کاهش‌یافته است.

وی با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی، اشتغال پایدار و ماندگار برای جوانان جویای کار این خطه از اهداف دولت و وزارت کاراست، تصریح کرد: هدف دوم از افتتاح طرح‌های در حوزه شیر و گوشت در کشور تأمین امنیت غذایی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: متأسفانه به‌واسطه خشکسالی‌های چند ساله و بی‌تدبیری‌هایی که درگذشته انجام شد، زمانی که دولت کار خود را آغاز کرد با کاهش شدید سرمایه‌گذاری در حوزه کشت و صنعت مخصوصاً دام و طیور مواجه بودیم و به لحاظ عدم توجه به بخش دامپروری، بخش قابل‌توجهی از دام مولد کشور در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ از چرخه تولید خارج شدند.

مرتضوی با بیان اینکه با این اوصاف با افزایش قیمت گوشت و در برخی جاها لبنیات مواجه هستیم، گفت: دولت سیزدهم بر آن است که ناترازی حوزه‌های مختلف از جمله گوشت و لبنیات را برطرف کند.

وی بیان کرد: اگرچه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت‌های وابسته سرمایه‌گذاری در حوزه دامپروری از بازدهی ریالی برخوردار نباشد؛ اما به‌منظور ساماندهی و هم‌تراز کردن و خدمت به نسل‌های حاضر و آینده این طرح‌ها طراحی شدند و به منصه اقدام می‌رسند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: در سفر اول رئیس‌جمهور به لرستان تصمیمات مطلوب و مناسبی گرفته شده، تا جایی که هر انسان منصفی منابعی که به لرستان و دیگر استان‌ها تخصیص‌داده‌شده را مقایسه کند مشاهده خواهد کرد که این منابع به‌اندازه هشت سال گذشته بوده است.

مرتضوی با بیان اینکه طرح‌های مختلف در حوزه راه، دو محور کردن مسیرهای بین استانی و شهرستانی در لرستان در حال اجرا است، تصریح کرد: شرکت کشت و دام وابسته به سازمان تأمین اجتماعی هم‌اکنون ۱۴ طرح با ۳۳ هزار رأس دام سنگین، ۱۸ هزار رأس دام مولد را مدیریت می‌کنند، هم‌اکنون تولید سالانه شیر در این مجموعه‌ها ۲۰۰ هزار تن است و بخش قابل‌توجهی از نیاز کشور را تأمین می‌کنند.

وی تصریح کرد: بنا داریم این میزان تولید را در افق ۱۴۰۴ به ۵۰۰ هزار تن برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه