English

معاون وزیر بهداشت:

امید به زندگی در زنان ۷۸.۵ و در آقایان ۷۶.۲ سال شده است

معاون بهداشت وزارت بهداشت ابراز داشت: میزان تولد زنده در سال ۱۴۰۱ حدود ۸.۳ هزار تولد زنده داشتیم و این یک افتخار است و تمام مدیران در این زمینه تلاش کردند. همچنین امید به زندگی در زنان ۷۸.۵ در سال ۱۴۰۱ و در آقایان ۷۶.۲ درصد بوده است.

امید به زندگی در زنان ۷۸.۵ و در آقایان ۷۶.۲ سال شده است
به گزارش خبرگزاری موج

، حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که به مناسبت دهه فجر در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: روزهای بسیار زیبایی است؛ اما در این روزها باید یاد و خاطره تمام کسانی که زحمت کشیدند تا امروز با افتخار در جمهوری اسلامی ایران با امنیت زندگی کنیم، در حالی که در برخی نقاط جهان جنگ و خونریزی و آتش افروزی وجود دارد را گرامی داریم.

وی افزود: ما اگر کاری می‌خواهیم انجام دهیم باید بدانیم که کارهایمان چه ثمره‌ای داشته و برای آیندگان چه برنامه‌ای داریم؟ ما سعی می‌کنیم هیچ برنامه‌ای را آغاز نکنیم که آینده‌ای نداشته باشد. یکی از شاخص‌های اصلی حوزه بهداشت که سازمان‌های‌ بین‌المللی بر آن تاکید دارند، «سالم» زیستن است؛ این درحالیست که برای تامین «رفاه» بسیار تلاش کردیم اما هدف را که زندگی انسان‌های سالم است را فراموش کردیم و در نتیجه مسائلی همچون آلودگی هوا و ... وجود دارند که آسیب‌های بسیاری به همراه داشتند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: میزان تولد زنده در سال ۱۴۰۱ حدود ۸.۳ هزار تولد زنده داشتیم و این یک افتخار است و تمام مدیران در این زمینه تلاش کردند. همچنین امید به زندگی در زنان ۷۸.۵ در سال ۱۴۰۱ و در آقایان ۷۶.۲ درصد بوده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ برنامه‌های بسیار مهمی داشتیم که از جمله آن‌ها جوانی جمعیت بود و چند روز پیش نیز طرح هادیان زندگی اجرایی شد که ما به دنبال افزایش کدهای ملی هستیم. آخر هفته گذشته در سفر ریاست جمهوری در هرمزگان بودیم و موالید آنجا نسبت به سال گذشته ۱.۵ تا ۲ درصد افزایش داشته و قطعا در سایر نقاط کشور هم این روند افزایشی وجود داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه