موج
کدخبر : ۴۸۲۹۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482964
معاون اول قوه قضائیه:

سند تحول قضائی در حال ارتقا است

سند تحول قضائی در حال ارتقا است

جلسه قرارگاه پیگیری فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضاییه، با حضور معاون اول قوه ‌قضاییه و سایر مقامات عالی دستگاه قضا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت السلام والمسلمین محمد مصدق با بیان اینکه امروز دومین جلسه در سال ۱۴۰۲ و در مجموع شانزدهمین جلسه کل قرارگاه پیگیری فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه است، گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که در فرامین رهبر انقلاب در قوه‌قضاییه، مطرح شده از بین بردن ساختارهای فسادزا و مبارزه با فساد در کشور بود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه این نکته از مباحث بسیار مهم است و مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست قوه‌قضاییه است، تصریح کرد: باید راهکارهای عملیاتی برای این موضوع را پیش بینی کنیم و موضوع قابله با فساد در بیرون از دستگاه قضائی و درون آن مورد مطالعه قرار گیرد و گلوگاههای فساد شناسایی و با آنها مقابله شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با اشاره به تکمیل و ارتقا سند تحول قضائی، اظهار کرد: سند تحول قضائی در حال ارتقا است و باید روی آن کار شود، لذا در جلسه امروز از نمایندگان و مسئولانی که بر روی سند در حال فعالیت هستند، دعوت کردیم‌تا در جلسه حضور پیدا کنند.

وی افزود: در زمینه شناسایی گلوگاه‌های فساد، سازمان بازرسی کل کشور مطالعه و بررسی جامع و کاملی انجام داده است که مورد توجه قرار خواهد گرفت و در درون قوه قضائیه نیز به نحوی باید عمل شود که نهایت شفافیت، سلامت، اتقان اعمال گردد.

معاون اول قوه‌قضاییه تصریح کرد: باید ساختار را به طوری ارتقا داد تا در آن بستر ایجاد فساد کاهش پیدا کند.

وی افزود: وظیفه اصلی قرارگاه اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه این است تا از متولیان سند تحول قضائی مطالبه‌گری کند و بر روی فرامین ۸ گانه مقام معظم رهبری متمرکز شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق گفت: باید برای این قرارگاه برنامه و راهبردهای مناسبی دهیم تا با اجرای آن برنامه‌ها به نتیجه لازم برای پیشبرد اهداف قوه‌قضاییه برسیم.

در ادامه جلسه صاحبکار، معاون راهبردی قوه‌قضاییه به تشریح بیان جزئیات اقدامات انجام شده قرارگاه پیگیری اجرای فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه، در خصوص فرمان دوم ایشان مبنی بر راهکارهای اقدام در خصوص شناسایی و مقابله با فساد ارائه کرد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم؛ رئیس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی؛ رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه صارمی؛ رئیس حوزه ریاست قوه‌قضاییه، کاظمی فرد؛ معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه،، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی؛ رئیس مرکز پیگیری اجرای سند تحول قضائی، دکترجمشیدی؛ عضوی ستاد راهبری اجرای سند تحول قضائی کشور به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات مسائل طرح شده در این رابطه پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه