موج
کدخبر : ۴۷۹۸۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-479820
وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرگزاری موج:

وزارت آموزش و پرورش در امتیاز رتبه بندی باید پاسخگوی معلمان باشد

وزارت آموزش و پرورش در امتیاز رتبه بندی باید پاسخگوی معلمان باشد

یوسف نوری گفت: نهادهای نظارتی هم می توانند روند رتبه بندی را بررسی کنند و به طور قطع اگر ما امتیازی را کم داده باشیم باید پاسخگو باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، به تازگی معلمان نسبت به امتیاز طرح رتبه بندی اعتراضات زیادی کرده اند و وزارت آموزش و پرورش تاکنون واکنشی نسبت به این اعتراضات نداشته است. وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: « اگر ما امتیازی را کم داده باشیم باید پاسخگو باشیم و با توجه به حجم بالای مشارکت امکان اشتباه وجود دارد اما اصلاح می شود.» اما واقعیت این است که هنوز وزارت آموزش و پرورش رویه درستی را برای اصلاح رتبه بندی معلمان فراهم نکرده است و ادارات آموزش پرورش به معترضان می گویند رتبه بندی براساس مدارک انجام شده اما معلمان هم تاکید دارند مطابق آیین نامه باید رتبه بهتری به آنها اختصاص می یافت در حالی که به برخی از معلمان هیچ امتیازی اختصاص نیافته است.

وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در طرح رتبه بندی معلمان که بیش از ۹۰۰ هزار نفر شرکت کرده اند بعید نیست که اشتباهاتی صورت گرفته باشد، گفت: در حال حاضر توصیه ما این است که همکاران آموزش و پرورش ابتدا آیین نامه مربوط به طرح رتبه بندی را خوب مطالعه کنند و بر مبنای آن مدارک مورد نیاز را بارگزاری کنند تا رتبه بندی بر مبنای آن اتفاق بیفتد.

یوسف نوری با بیان اینکه مدارک معلمان در هر مرحله ضبط می شود به همین دلیل جای نگرانی برای اصلاح رتبه بندی وجود ندارد، تصریح کرد: نهادهای نظارتی هم می توانند روند رتبه بندی را بررسی کنند و به طور قطع اگر ما امتیازی را کم داده باشیم باید پاسخگو باشیم. 

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت مهرآفرینان اظهار کرد: هم اکنون مهر آفرینان در مرحله صدور احکام هستند و به زودی به اتمام می رسد و مشکل برای رتبه بندی ندارند.

 

مجلس قبل از تصویب طرح بودجه را پیش بینی کرده است 

حالا باتوجه به اینکه دولت حقوق اسفند ماه معلمان را به موقع و کامل پرداخت نکرده است برخی این احتمال را داده اند که دولت با کسری اعتبار مواجه است و از آنجایی که رتبه بندی معلمان هم منجر به افزایش حقوق معلمان می شود دولت طرح رتبه بندی را ساختگیرانه یا حتی بد اجرا کرده است تا اجرای آن بار مالی برای دولت نداشته باشد. در  حالی این طرح با هدف بهبود حقوق معلمان در مجلس تصویب شده و عملا ایجاد چالش بر سر راه اجرای آن می تواند مشکلات جدیدی را به وجود بیاورد.

غلامرضا شریعتی نماینده مجلس در گفتگو با خبرگزاری موج با بیان اینکه پیش از جلساتی با وزیر برای تاکید بر اجرای به موقع طرح آیه بندی برگزار شده است، گفت: در بودجه ۱۴۰۱ برای رتبه بندی تامین اعتبارات لازم پیش بینی شده بود، اما اجرایی نشد اما مشکلی در زمینه تامین مالی وجود نداشت، زیرا مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه قبل از اینکه به سایر مخارج دولت بپردازد به فصل یک یعنی حقوق و دستمزدها پرداخته و اعتبار لازم برای طرح رتبه بندی معلمان پیش بینی شده است.

او درباره دلایل عدم تمایل دولت برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: شاید بعضی از مصوبات اشکالاتی دارند اما وقتی دولت لایحه ای به مجلس می آورد پیش بینی های لازم برای درآمدهای آنها انجام داده است به همین دلیل می توان گفت که این مصوبه امسال به طور قطع اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، رتبه‌بندی معلمان از ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ قرار بود اجرا ‌شود و معوقه آن هم پرداخت می‌شود. اما دولت به دلیل کمبود اعتبارات و ... این طرح را سال پیش اجرایی نکرد و با اصرار برخی نمایندگان مجلس قرار شده از پاییز امسال اجرایی می شد، هرچند نباید فراموش کرد که این طرح ۱۲ سال در دولت‌ها و مجالس پیشین پیگیری شده و فراز و نشیب زیادی داشته است، به همین دلیل در مقطع کنونی دولت باید رضایت معلمان را جلب کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه