موج
کدخبر : ۴۷۳۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473853
متهم ردیف اول در جلسه سوم دادگاه حادثه تروریستی شاه چراغ:

با دستور امیر داعش وارد ایران شدم /اُمرا به من گفته بودند که با زنان و بچه‌ها کاری ندارند

با دستور امیر داعش وارد ایران شدم /اُمرا به من گفته بودند که با زنان و بچه‌ها کاری ندارند

سومین جلسه دادگاه عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به ریاست قاضی سید محمد ساداتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه سومین جلسه دادگاه عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به ریاست قاضی سید محمد ساداتی برگزار شد.

در آغاز این جلسه نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، ارتباطات متهمین ردیف دوم تا پنجم با عامل اصلی ترور (که در صحنه حادثه تروریستی به هلاکت رسید) و همچنین محمد رامز رشیدی متهم ردیف اول پرونده را تشریح و ضمن دفاع از کیفرخواست از دادگاه برای سایر متهمین پرونده تقاضای صدور مجازات قانونی کرد.

در ادامه محمد رامز رشیدی متهم ردیف اول با حضور در جایگاه در پاسخ به سوالات دادگاه با اشاره به اینکه در ولایت جوزجان افغانستان آموزش نظامی دیده است گفت: دو بار به ایران آمدم که بار اول به صورت غیرقانونی، با تصمیم شخصی و برای کار بود اما بار دوم با دستور امیر داعش وارد ایران شدم که در ادامه و پس از ورود به ایران دستوراتی که منتهی به حادثه تروریستی شاهچراغ شد از طریق پیام رسان تلگرام در فضای مجازی دریافت و اجرا کردم.

رامز رشیدی پس از پخش فیلم بیعت عامل اصلی حمله تروریستی با امرای داعش در پاسخ به سوال نماینده دادستان در خصوص چرایی بیعت گرفتن مجدد از عامل انتحاری حمله گفت: بیعت دوباره و چندباره با اعضا رسم و روال نیست اما دستور رابط من با گروه داعش این بود که با حامد بدخشانی عامل حمله تروریستی پیش از عملیات بیعت مجدد داشته باشم و فیلم آن را ارسال کنم.

متهم ردیف اول در ادامه و پس از دفاع وکیل مدافع از وی در آخرین دفاع خود ضمن اظهار پشیمانی از عملکردش گفت: اُمرا به من گفته بودند که با زنان و بچه‌ها کاری ندارند و به افراد عادی آسیب نمی‌زنند.

در ادامه این جلسه محمد رحمانی معروف به ابوخالد متهم ردیف دوم نیز با حضور در جایگاه ضمن معرفی کامل خود گفت: از ۹ ماه قبل در ایران هستم و در بدو ورودم به عنوان کارگر در کشتارگاهی در تهران مشغول به کار شدم.

وی با اذعان به اینکه به صورت غیر قانونی وارد ایران شده و مستقیماً به تهران رفته است گفت: آشنایی‌ام با محمد رامز (متهم ردیف اول) مربوط به سال ۹۷ در اداره امنیت افغانستان و زمانی است که به اتهام عضویت در گروه داعش دستگیر شدم.

متهم ردیف دوم حمله تروریستی به شاهچراغ با اشاره به اینکه از ۱۷ سالگی در مدرسه داعش بوده است گفت: پس از ورود به ایران، عبدالله سعید که رابط ما با گروه داعش بود با من تماس گرفت و گفت منازلی را در تهران اجاره و تحویل بگیرم و از مهمانانی که از طرف او به ایران می‌آیند؛ پذیرایی کنم.

محمد رحمانی معروف به ابوخالد افزود: عبدالله سعید افرادی که جهت سکونت به ایران می‌آمدند را به عنوان فامیل خودش معرفی می‌کرد. با توصیه او کار در کشتارگاه را رها کردم و فقط از میهمانان عبدالله سعید پذیرایی می‌کردم.

وی ادامه داد: پیش از وقوع حمله تروریستی به شاهچراغ دو نوبت ۴ نفر مهمان معرفی شده از سوی عبدالله سعید را با خود به منزل آوردم. عبدالله سعید در خصوص نحوه جابجایی میهمانان هم توصیه‌های امنیتی خاصی داشت

این متهم در پاسخ به سوال رئیس دادگاه درباره منبع مالی تأمین کننده مبالغ اجاره بها و رهن منازل در تهران گفت: یکی از منازل را از متهم ردیف سوم و یکی دیگر را از فردی به نام سعید تحویل گرفتم و یکی از منازل دیگر را به نام خودم اجاره کردم که هزینه آن را عبدالله سعید پرداخت می‌کرد.

این عضو گروه داعش تصریح کرد: آخرین نفراتی را که میزبانی کردم یک بار به خاطر حفظ امنیت با دستور رابط داعش به یکی دیگر از منازل که در اختیارم بود، بردم و در آن خانه یک عکس دسته جمعی تهیه کردیم که آن عکس را از طریق پیام رسان تلگرام برای عبداله سعید فرستادم.

گفتنی است پس از اظهارات اولیه محمد رحمانی معروف به ابوخالد متهم ردیف دوم پرونده، رئیس دادگاه با اعلام تنفس ادامه جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات عاملین حمله تروریستی به شاهچراغ (ع) را به روزهای آینده موکول کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه