English

رئیس کل دادگستری استان تهران:

کارگروه تسهیل روند تحصیل رضایت شکات محکومان و زندانیان دارای شاکی خصوصی تشکیل شد

رئیس کل دادگستری استان تهران از تشکیل کارگروهی به‌منظور پیگیری و تسهیل روند تحصیل رضایت شکات محکومان و زندانیان دارای شاکی خصوصی خبر داد.

کارگروه تسهیل روند تحصیل رضایت شکات محکومان و زندانیان دارای شاکی خصوصی تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری موج، علی القاصی در پی دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر نقش‌آفرینی بخش‌های ذی‌ربط دستگاه قضا از جمله مرکز توسعه حل اختلاف، رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها، برای تحصیل رضایت شکات محکومان و زندانیان دارای شاکی خصوصی جهت بهره‌مندی این اشخاص از عفو اخیر، از تشکیل کارگروهی به‌منظور پیگیری و تسهیل روند تحصیل رضایت شکات محکومان و زندانیان دارای شاکی خصوصی با عنایت به حقوق مادی و معنوی شکات خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تشریح اعضای این کارگروه اظهار کرد: معاون قضائی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران، معاون دادستان و ستاد دیه استان تهران از اعضای این کارگروه هستند که وظیفه احصاء زندانیان و محکومان دارای شکاتی را بر عهده دارند که می‌توانند مشمول عفو اخیر شوند.

وی در پایان اظهار کرد: همچنین این کارگروه موظف است تا با بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و ستاد دیه زمینه اخذ رضایت شکات خصوصی این زندانیان را فراهم کند تا حسب دستور ریاست قوه قضائیه زمینه بازگشت این زندانیان تا پایان سال به آغوش خانواده فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه