موج
کدخبر : ۴۵۹۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-459425
وزیر آموزش و پرورش:

اگر لازم باشد برخی از قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را بازنگری می کنیم

اگر لازم باشد برخی از قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را بازنگری می کنیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: نیازمند بازتعریفی درخصوص نظام تعلیم و تربیت هستیم و اگر لازم باشد برخی از قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را بازنگری می کنیم

به گزارش خبرگزاری موج، هزار و بیست و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش، مسائل و موضوعات مختلف آموزش و پرورش را از جمله مسائل آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان، آموزش شیوه‎های نقد و پرسشگری به دانش‌آموزان، بازنگری نظام تعلیم و تربیت متناسب با شرایط و مقتضیات زیست بوم جدید جامعه، بازدید دانش‌آموزان از دستاوردها و پیشرفت‎های کشور، توجه به بحث‎های هویتی و دینی دانش‌آموزان، آسیب‎های روحی و روانی دانش‌آموزان، توجه به بحث هنر در بهداشت روانی دانش‌آموزان، تربیت معلمان پرورشی با توجه به زیست بوم جدید، برگزاری جشن پرچم در مدارس، دادن اختیار بیشتر به مدیران مدارس و جلوگیری از دخالت‎های بی‎مورد ادارات در کار مدارس، ایجاد شور و نشاط و امید در مدارس، فعال‎تر کردن شوراهای معلمان و دانش آموزی مدارس، لزوم برنامه‎ریزی و مدیریت نسل جدید، سهیم کردن دانش‌آموزان در مسؤولیت‎ها، اهتمام بیشتر به اصول اساسی دین، سرود و پرچم در مدارس، توجه جدی به مراکز تربیت معلم و دانشگاه‎های وابسته به آموزش و پرورش، آینده‎نگری برای تربیت دانش‌آموزان، بهره‎گیری از ظرفیت رسانه‎ها، مردم، مجلس و دولت به آموزش و پرورش، آسیب شناسی اتفاقات اخیر و برنامه‎ریزی برای رفع آنها، شنیدن صدای معلمان و دانش‌آموزان، تشکیل کمیته‎ای برای بررسی و آسیب شناسی حوادث اخیر، توجه به مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و... مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ادامه این جلسه وزیر آموزش و پرورش با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای معلم و دانش‌آموزان دوران دفاع مقدس و ارائه گزارشی از روند تعلیم و تربیت کشور، گفت: باید نوع نگاه و ارتباط با دانش‌آموزان تغییر و بر رویکرد فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش تأکید شود.

وی با تأکید بر اینکه مهارت‎های پایه دانش‌آموزان باید مورد توجه جدی قرار گیرد، اظهار کرد: با طراحی و اجرای برنامه‎های متنوع، شور، نشاط و امید به آینده در دانش‌آموزان را باید تقویت کرد.

نوری اظهار کرد: آسیب‎های انباشته در دوران کرونا باعث به وجود آمدن یک سری مسائل و مشکلات برای دانش‌آموزان و آموزش و پرورش شده است. نیازمند بازتعریفی در مورد نظام تعلیم و تربیت هستیم و اگر لازم باشد برخی از قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را باید بازنگری کرد.

وی افزود: اتفاقات اخیر کشور، نقاط آسیب و ضعف نظام تعلیم و تربیت کشور را نشان داد که نیاز به آسیب شناسی و کار جدی با برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب برای برطرف کردن آنها دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه برای آموزش و تربیت دانش‌آموزان باید آینده‌نگری، برنامه‌ریزی و استراتژی مدونی داشته باشیم، گفت: دانش‌آموزان در سن حساسی قرار دارند که سن تأثیرپذیری، نقش‎پذیری و پرسشگری است. تنها جایی که نظام‌مند با دانش‌آموزان و خانواده‎های آنان در ارتباط هستند، آموزش و پرورش است.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاون پرورشی و فرهنگی و رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گزارش تحلیلی از وضعیت فضای فرهنگی و تربیتی حاکم بر کشور و تدابیر وزارت آموزش و پرورش در این باره ارائه کردند. در ادامه این جلسه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش دیدگاه‎ها و پیشنهادهای خودرا در باره گزارش‎های ارائه شده، بیان کردند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه