موج
کدخبر : ۴۵۵۲۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455258

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان؛

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت :اگر میدان را برای فعالیت دانش‌آموزان باز کنیم، آنها اقدامات ویژه می‌کنند؛ این دانش‌آموزان و نوجوانان در بزنگاه‌ها و گره‌های کور، اقدامات گره‌گشایی رقم زدند.

حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری که امروز در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که باعث شده است مجموعه انجمن اسلامی در طی این سال‌ها فعالیت کند، این بوده است که تلاش کرده با حفظ هویت و پرچمداری دانش‌آموزان، جایگاه و نقش دانش‌آموزان را به رسمیت بشناسد. 

وی ادامه داد: اگر میدان را برای فعالیت دانش‌آموزان باز کنیم، آنها اقدامات ویژه می‌کنند؛ این دانش‌آموزان و نوجوانان در بزنگاه‌ها و گره‌های کور، اقدامات گره‌گشایی رقم زدند. 

تاریخی اضافه کرد: پژوهش‌ها حاکی از این است دانش‌آموزان مبتنی بر فطرت ذاتی خودشان، استکبارستیز هستند و این روحیه ذاتی بشر است یعنی به لحاظ فطری، انسان استکبارستیز است و تحمل هیچگونه تکبر و دروغ را ندارد و این روحیه در دانش‌آموزان و نوجوانان قوی‌تر است. 

وی با اشاره به روحیه سلحشوری و استکبارستیزی ایرانیان، گفت: روحیه سلحشوری در نسل‌های ایران تداوم و گسترش و تداوم یافته است و به تبع دانش‌آموزان برخوردار از روحیه استکبارستیزی هستند؛ روحیه استکبارستیزی را نمی‌توان از نوجوانان گرفت ولی دشمن تلاش می‌کند با دروغ‌پردازی‌ها و به پشتوانه توهمات، ذهن نوجوانان را نسبت به مفهوم استکبار عوض کنند و ابزارشان، رسانه است. البته با گذر زمان، این موضوع آشکار می شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزود: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان پرچمدار، علاوه بر تقویت روحیه استکبارستیزی، امکان کنش های سیاسی و اجتماعی و بیان مطالبات و دغدغه‌های دانش‌آموزان را فراهم می‌کند. 

وی با بیان اینکه مخاطب ما دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم و اول هستند، اظهار کرد: تلاش کردیم بتوانیم متناسب با اقتضائات زمان، فضایی فراهم کنیم و در حوزه فعالیت های اردویی و بازی های گروهی تغییرات شگرفی انجام دهیم؛ مجهز به نرم افزارها و فناوری‌های نوین در حوزه برگزاری اردوها و بازی‌های گروهی هستیم و امیدواریم در فضای فعلی آموزش و پرورش، مجددا کارهای اردویی تقویت شود. 

تاریخی به برنامه‌های ۱۳ آبان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: در ۱۳ آبان، برنامه های خوبی پیش‌بینی کردیم که یکی از برنامه‌ها، مراسم دوچرخه‌سواری به سمت محل‌ تجمع ۱۳ آبان و نمازجمعه است؛ همچنین «کافه ۵۷»، جُنگ گفت‌وگو محور در فضای مدرسه است که فضای گفت‌وگو در مدرسه ایجاد می‌شود و در ۵ هزار مدرسه برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری لیگ‌های دانش آموزی با محور کتابخوانی با موضوع بیانیه گام دوم و استکبارستیزی خبر دارد و گفت: در این ایام تئاترهای دانش آموزی در مدارس برگزار می‌شود همچنین کتاب «من معترضم» مجموعه سؤالات دانش‌آموزی متناسب با مسأله حجاب گردآوری شد و پاسخ‌های مناسب آورده شده است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از فعال شدن سامانه پاسخگویی همراز برای پاسخ دادن به صورت آنلاین به سؤالات عقیدتی، احکام و علمی و معرفتی دانش‌آموزان خبر داد و بیان کرد: اجرای سرود ایرانیوم در مراکز استان‌ها از دیگر برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است. 

وی با اشاره به پویش «سلبریتی محبوب من»، اظهار کرد: هدف شناسایی سلبریتی های دانش آموزی در رده سنی نوجوانی و دانش آموزی است. کسانی که فعالیت های مختلف در حوزه های متنوع دارند و برای دانش آموزان ناشناخته هستند. همچنین معرفی رزمندگان دوران دفاع مقدس مدنظر است. 

تاریخی با اشاره به تازتولید کتاب پرسش و پاسخ مسائل انقلاب در کتاب «این پرسش های واقعیست»، گفت: روز جمعه که نماز جمعه است، تقارن با روز ۱۳ آبان دارد و نوجوانان و دانش آموزان میزبان برنامه ها هستند و همچنین در غرفه های میزبان عموم مردم هستند.

وی افزود: عمده سؤالات نوجوانان به عملکرد گشت ارشاد، نیروی انتظامی و فلسفه حجاب و موضوع آزادی است. در زمینه پرسش و پاسخ ها هم نسبت به وضعیت کتب درسی و کم کاربرد بودن آنها پرسش دارند. 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان درباره اتفاقات اخیر و نحوه مواجهه با نوجوانان، گفت: درخواستمان این بوده است که در مواجهه با دانش آموزان، مواجهه مانند یک فرد مجرم سابقه دار نباشد. دریافت ما این است که دوستان توجه کردند و منجر به تصمیمات خوبی شده است. 

در کل درباره نوجوانی که دچار قتل شده باشد، از مسیر قوه قضائیه پیگیری می شود اما غیر از این اتفاق در مورد دانش آموزان بازداشتی درخواستمان این بود که درباره آنها مواجهه ای مانند یک مجرم سابقه دار نشود. دریافت های ما این است که دوستان توجه کردند و منجر به تصمیمات خوبی شده است.

در این برنامه، کتاب من معترضم توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان رونمایی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها