موج
کدخبر : ۴۰۰۶۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400623

صادق ضیاییان ضمن اشاره به نقشه‌های ‌پیش‌یابی سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی سه روز آینده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران، گاهی همراه با وزش باد و کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به بارش باران و کاهش تدریجی دما در هفت استان همچنین احتمال خیزش گرد و خاک در بخش‌هایی از کشور، از رسیدن دمای اردبیل به زیر ۱۰ درجه سانتیگراد در برخی ساعات روز خبر داد.

صادق ضیاییان ضمن اشاره به نقشه‌های ‌پیش‌یابی سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی سه روز آینده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان شمالی ابرناکی و بارش باران ، گاهی همراه با وزش باد و کاهش تدریجی دما رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: به‌تدریج با عبور موج تراز میانی از نوار شمالی کشور فعالیت این سامانه بارشی طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۷ و ۱۸ مهر) تضعیف می‌شود و برای استان‌های مازندران و گیلان افزایش ابر و بارش خفیف باران انتظار می‌رود.

به گفته ضاییان، امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ مهر) در ارتفاعات استان‌های کرمان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعد و برق مورد انتظار است و در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال غرب و غرب کشور نیز وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد از بعدازظهر فردا (۱۵ مهر) تا اوایل هفته آینده برای نواحی شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل نیز انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ مهر) قسمتی ابری، در بعد از ظهر همراه با وزش باد و گاهی نیمه ابری با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۶ مهر) صاف تا قسمتی و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ مهر) اهواز با بالاترین دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۹ و ۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`