موج
کدخبر : ۳۹۸۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398889

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت طی روزهای ابتدایی پاییز، این افزایش را نتیجه عدم بارش و بالا بودن میزان خشکی زمین عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهیدزاده ضمن بیان اینکه کیفیت هوای پایتخت امروز (۳ مهر) با ثبت شاخص ۹۳ در شرایط قابل قبول و روز گذشته (۲ مهر) با ثبت شاخص ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، در مورد دلیل افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت توضیح داد: این افزایش، نتیجه عدم بارش مناسب و بالا بودن میزان خشکی زمین است که منجر به افزایش گرد و غبار در هوا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آغاز مهرماه سال جاری نسبت به سال‌های قبل شرایط بدی نداشته است، اظهارکرد: برای مثال در سال ۹۸ شاخص کیفیت هوا بر اساس روش جدید محاسبه، در روز ۳۱ شهریور ۱۰۴، در روز اول مهر ۱۳۷ و در روز دوم مهر ۱۰۷ بود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه علاوه بر کاهش بارش‌های جوی که منجر به افزایش خشکی زمین‌های اطراف کلان‌شهر تهران شده است، حرکت انواع وسایل نقلیه موتوری نیز در افزایش آلودگی هوا موثر است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با استفاده کمتر از وسایل نقلیه و رعایت مواردی نظیر جدی گرفتن معاینه فنی در جلوگیری از تشدید میزان آلودگی هوا مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شهیدزاده خاطرنشان کرد: کیفیت هوای تهران در نیمه نخست سال جاری از نظر آلاینده اُزن، مطلوب‌تر و از منظر آلاینده ذرات معلق نامطلوب‌تر از سال گذشته بود اما در مجموع تعداد روزهای سالم بیشتری نسبت به سال قبل داشتیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`