موج
کدخبر : ۳۹۲۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392846

سرهنگ عین الله جهانی خبر داد؛

سرهنگ عین الله جهانی گفت: حرکت دنده عقب در بزرگراه‌ها به وسیله‌ی خودرو‌های شخصی برای راننده متخلف ۵ نمره منفی و برای رانندگان خودرو‌های عمومی ۷ نمره منفی دارد همچنین ۱۵۷ هزارتومان نیز برای رانندگان متخلف جریمه در بردارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: افرادی به صورت دنده عقب در بزرگراه ها تردد می کنند، مرتکب تصادفات حادثه خیز می شوند و این تخلف اگر از طریق همکاران و یا دوربین ها رصد شود علاوه بر جریمه ، دارای نمره منفی برای رانندگان متخلف است.

او با بیان اینکه اگر در حین تخلف انجام دنده عقب در بزرگراه ها تصادفی رخ دهد، راننده ای که به صورت دنده عقب در بزرگراه تردد کرده است به صورت صد درصد مقصر شناخته می شود و مجبور است، کلیه خسارات مادی و معنوی را پرداخت کند، افزود: اگر راننده ای نمره منفی آن به عدد 30 برسد، سه ماه از رانندگی محروم می شود.

سرهنگ جهانی ادامه داد: شنیده شده است در کشور های اروپایی کسانی که در بزرگراه ها به صورت دنده عقب تردد کنند، به عنوان بیمار روانی محسوب می شوند و این افراد در بخش های مختلف روان شناسی بررسی می کنند.

معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: حرکت دنده عقب در بزرگراه ها به وسیله ی خودرو های شخصی برای راننده متخلف 5 نمره منفی و برای رانندگان خودروهای عمومی 7 نمره منفی دارد همچنین 157 هزارتومان نیز برای رانندگان متخلف جریمه در بردارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها