موج
کدخبر : ۳۹۱۹۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391935

محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی به حدود ۳ هزار و ۶۰۰ واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری نزدیک به ۴۵۰۰ هزار مراجعه و ۳۶۰۰ واحد اهدای خون ثبت شد.

محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی به حدود ۳ هزار و ۶۰۰ واحد رسید که حدود ۹۰۰ نفر به دلایل مختلف پزشکی از اهدای خون معاف شدند.

وی با اشاره به تأثیر پذیری آمار اهدای خون از گرمای هوا و اوج گیری موج پنجم کرونا در استان تهران، افزود: هر شرایطی که پیش می‌آید نیاز به خون و فرآورده‌های خونی، یک نیاز مستمر و همیشگی است.

مهدی زاده تاکید کرد: نذر خون ادبیات مهمی است که چند سالی است وارد فرهنگ نذر و سوگواری محرم شده است و به منظور تأمین خون مورد نیاز بیماران از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر پویش نذر خون با عنوان نجات جان یک انسان نذر امسال من؛ در مراکز انتقال خون استان تهران در حال انجام است.

وی با تاکید بر دایر بودن اعمال جراحی و نیاز مستمر بیماران خصوصاً بیماران تالاسمی به خون، گفت: از شهروندان دعوت می‌کنیم با اهدای خون در نجات جان هموطنان مشارکت کنند. داوطلبان اهدای خون می‌توانند با مراجعه به سایت نوبت دهی زمان مناسبی را برای اهدای خون انتخاب و در فرصت مقتضی به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها