موج
کدخبر : ۳۹۰۵۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390582

استاندار تهران خبر داد؛

استاندار تهران گفت: اصلاح قانون منع استقرار صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتر باعث می شود تا صنایع استان تهران را از حالت عقب ماندگی تکنولوژی به حالت روز تغییر دهیم و این باعث افزایش دو برابری تولید و اشتغال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه شورای بخش خصوصی و دولت، گفت: یکی از موانعی که پیش روی توسعه، نوسازی و به کارگیری تجهیزات روز در صنایع استان تهران شاهد بودیم، منع استقرار صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران بود که باعث می شد تا صنایع استان با تکنولوژی ۳۰ یا ۴۰ سال قبل به فعالیت ادامه دهند.

وی ادامه داد: این موضوع باعث می شود تا حالت فرسودگی و پیری را ما در صنایع استان تهران شاهد باشیم. دو سال کار کارشناسی انجام شده و براساس نظرات کارشناسی که محیط زیست ارائه شد منجر به انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان محیط زیست کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و براساس آن به هیات دولت پیشنهاد شد که تدابیری را اتخاذ کنیم تا برای توسعه و نوسازی صنایعی که در شهرک های صنعتی و واحدهای صنفی استقرار دارند این محدودیت را برداریم.

استاندار تهران گفت: نهایتا یک سیکل طولانی را هیات دولت در دستور کار قرار داد که ما از یک ظرفیت قانونی دیگر استفاده کردیم و مصوبه و قانون شده که تمامی صنایعی که دارای پروانه بهره برداری هستند برای توسعه، نوسازی در زنجیره تولید می توانند تکنولوژی به کار گیرند و تا دو برابر ظرفیت خود را افزایش دهند.

وی افزود: این کار باعث می شود تا صنایع استان تهران از حالت عقب ماندگی تکنولوژی را به حالت روز تغییر دهیم و سبب افزایش دو برابری تولید و اشتغال می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها