موج
کدخبر : ۳۸۱۸۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381810

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص کلاهبرداری برخی افراد سودجو با نام و اعتبار " کاندیدای ریاست جمهوری" از هموطنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ  رامین پاشایی  معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، گفت: افراد سودجو با ساخت اکانت کاربری جعلی در پیام رسان واتساپ با نام کاندیدا‌های مختلف ریاست جمهوری و انتساب خود به ریاست و یا اعضای ستاد انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری با کاربران تماس مجازی و آنلاین می‌گیرند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به شگرد این مجرمان ادامه داد: کلاهبرداران با طعمه‌های خود به عنوان " برنده شدن در قرعه کشی حامیان ستاد انتخاباتی " تماس می‌گیرند و با به دست آوردن اطلاعات کارت بانکی فریب خوردگان نسبت به برداشت از حساب آن‌ها اقدام می‌کنند.

سرهنگ پاشایی افزود: با توجه به رصد‌های صورت گرفته و گزارش‌های متعدد مردمی به این پلیس مشخص شده در بعضی اوقات این افراد با استفاده از ترفند‌های مختلف، مشخصات خانوادگی و حتی شماره حساب قربانیان را نیز به دست آورده و با جلب اعتماد آنان کد‌های تایید بانکی را نیز گرفته و حساب آن‌ها را خالی می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه علیه این مجرمان در این حوزه تشکیل پرونده داده شده است، از شناسایی و دستگیری یکی از متهمان با هویت معلوم در این خصوص خبر داد و از عموم مردم خواست در صورت فریب و یا برداشت وجه بدین شیوه از حساب بانکی آنها، ضمن طرح شکایت در مراجع قضائی و مراجعه به پلیس فتا نسبت به پیگیری شکوائیه خود اقدام کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این گونه ترفند‌ها را نخورند و با تنظیمات امنیتی بر روی پیام رسان‌ها و گوشی تلفن همراه خود، دسترسی افراد غریبه را محدود کرده و همواره آگاه باشند که هیچ کدام از کاندیدا‌های ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا از این طریق با کاربران تماس برقرار نخواهند کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هر‌گونه مصادیق تخلفات سایبری انتخابات ۱۴۰۰ موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها