موج
کدخبر : ۳۸۰۷۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380737

شهردار تهران مدعی شد:

شهردار تهران در آخرین نشست از سلسله نشست‌های ارائه گزارش عملکرد شهرداری، در واکنش به اظهارات یکی از مدیران مبنی براینکه مدیریت شهری کنونی شهر را ویرانه تحویل مدیران بعدی می دهند گفت: نه شهر آبادی را تحویل گرفتیم و نه ویران تحویل می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار موج، آخرین نشست از سلسله نشست‌های ارائه گزارش عملکرد معاونین شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و با همراهی جوادی یگانه معاون اجتماعی و فرهنگی و  یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران برگزار شد.

پیروز حناچی در این نشست خبری درخصوص مدیریت بوستان‌های جنگلی و نگهداری از آن‌ها که براساس توافق نامه ای برعهده شهرداری قرار گرفته است گفت: این مسئولیت را از آنجهت قبول کردیم چون؛ سازمان جنگل‌ها امکان نگهداری از این مجوعه های طبیعی رانداشت.

وی سپس اشاره ای هم به وضعیت آتش نشانی وبه روز رسانی تجهیزات آن در چند ساله اخیر کرد و گفت: شرایط آتش نشانی با قبل از حادثه پلاسکو اصلا قابل مقایسه نیست. در همین زمینه توزیع ایستگاه‌ها در کاهش زمان رسیدن به محل حادثه مؤثر بوده است بطوریکه با توافق های انجام شده با سازمان اورژانس آمار اورژانس از ۲۹ دقیقه به ۱۵ دقیق کاهش داشته است.

شهردار تهران با ذکر اینکه تلاش شده اقدامات شهرداری با نگاه اجتماعی انجام شود گفت: به عنوان مثال در زمینه پسماند اقداماتی را تحت عنوان گلماند اجرا شد که براساس آن شهروندانی که به تفکیک زباله بپردازند، از طریق گلدان و کتاب تقدیر می‌شوند.

شهردار تهران تصریح کرد: سازمان بهشت زهرا یکسری اقدامات به طور معمول انجام می‌داد. 160 تا 170 نفر روزانه متوفیان تهران در بهشت زهرا پذیرش می‌شد که در ایام کرونا بیش از دو برابر فوتی‌ها را تجربه کردیم. در شرایط اوج کرونا به نظر من کاری که سازمان بهشت زهرا کرد در تاریخ این سازمان به یادگار خواهد ماند و با رعایت احترام و موضوعات شرعی و بهداشتی متوفیان ناشی از کرونا پذیرش شدند.

حناچی با بیان اینکه سازمان زیباسازی جور سازمان‌هایی مثل سازمان تبلیغات و ... را کشیده است و این به این معنا نباید باشد که سازمان‌های متولی فعالیت خود را انجام ندهند، گفت: در این حوزه اقداماتی انجام شده است که در سطح ملی است. همچنین کارهای فرهنگی در این ایام در راستای حمایت از هموطنان افغانستانی انجام شد و تاثیرات فراوانی را داشت. همچنین تبدیل شدن آزادی به یک نماد جهانی را شاهد بودیم که ما در بسیاری از موضوعات برنامه ویدئومپینگ را در این مجموعه انجام دادیم.

وی در همین زمینه به ساماندهی وضعیت مخازن آب اضطراری و بازچرخانی آب اشاره کرده و گفت: این رویه معادل ایجاد یک سد مجازی با چرخه مجدد آب و پساب بود که خوشبختانه در این دوره به آن رسیدگی شد.

حناچی اشاره ای هم به بهبود وضعیت خیابان ولیعصر و درختان آن داشت و گفت: در نیمه دوم سال 96، خیابان ولیعصر به واسطه درختان چنار و 18 اصله چنار، که حدود 6 هزار درخت باقی مانده بود که در این سه سال اخیر بیش از سه هزار درخت 12 ساله در ولیعصر کاشته شده است که کار بسیار مهمی محسوب می‌شود و جایگزین درختان هفتاد هشتاد ساله شد.

شهردار تهران با ذکر اینکه طی دو سال گذشته و علیرغم سرمای شدید ما فوتی را به دلیل کارتن خوابی در تهران نداشتیم گفت: همچنین در گرمخانه‌های احداث شده توسط شهرداری خدماتی به این افراد داده شده است. بنده از زحمات همکارانم در این حوزه تشکر می‌کنم و نهایت تلاش ما بر این بوده که خیلی از اقدامات را بر اساس خلاقیت و ابتکار، ارزانتر ارائه کنیم.

وی گفت: موضوع نشاط اجتماعی از هدفهای ماست و البته کرونا شکل آن را تغییر داد و در امسال تلاش همکاران ما این بود که به صورت غیرحضوری و در شبکه اجتماعی برگزار شود. اجرای پروژه‌های مدیریت محلی از دیگر مواردی است که در این دوره انجام شده است که بر اساس آن پروژه از پایین به بالا انتخاب می‌شوند که بسیار تاثیرگذار هستند و حس تعلق به مکان، هدف ما در این دوره از مدیریت شهری محسوب می‌شود و تلاش می‌کنیم رسم شهروندی را به رسمیت بشناسیم.

حناچی گفت: کاهش فاصله شمال به جنوب و اقداماتی که انجام شده است تاثیراتی داشته و یادگاری است که از این دوره به جای خواهد ماند. در موضوع کرونا اقداماتی که انجام دادیم یک بحث است و روی آن تبلیغات نکردیم و حوزه خدمات شهری ما درگیر این مسئله بود و اصراری نداشتیم که بگوییم شهرداری چه کارهایی را انجام داده است.  خوشبختانه هم اکنون که آمار رو به کاهش است به نظر می‌رسد که ما موج چهارم را رد کردیم.

وی همچنین در حال حاضر تعداد فوتی‌های کرونایی تهران از 160 نفر به زیر 40 نفر رسیده به انتخابات پیش روی شورای شهر تهران اشاره کرد وگفت: اگر کارهای خوب ادامه پیدا بکند برای مردم موثر خواهند بود.

کودکان کار و زباله گرد موضوع بعدی حناچی بود که وی در خصوص آن گفت: کودکان کار و زباله گرد در تهران باید جدا بشوند، اینها دو مقوله کاملا جدا هستند. در خصوص کودکان زباله‌گرد آمار به شدت کاهش پیدا کرده است، ما  در این زمینه به شدت برخورد می‌کنیم. در خصوص کودکان کار نیز یک حوزه گسترده و فراتر از شهرداری است و این موضوع اتفاق می‌افتد و مقوله آن جداست.

وی در خصوص سیاست های شهرداری در مورد بناهای تاریخی شهر نیز گفت: واجد ارزش تاریخی بودن یک اثر تاریخی  منوط به ثبت ملی آن اثر است. شاید فکر کنیم یک اثر بسیار زیباست، اما ثبت ملی نشده است. ممکن است شهرداری در تهران روزانه صدها ملک را بخرد و بفروشد و این کار بر اساس ماموریتش انجام می‌شود. ما به آثار تاریخی حساسیت داریم و برخی از آنها را برای اینکه ثبت ملی بشوند، خودمان پیگیر بودیم. این موضوع را قبول دارم که ملک اقدسیه بسیار فاخر است اما ثبت ملی نیست.

شهردار تهران با اشاره به سرنوشت حادثه کلینیک سینا اطهر گفت: گزارشی در این زمینه به هیئت تخلفات ارجاع داده شده بود و خبری که در خصوص یکی از معاونان شهردارو برکناری وی نیز باید گفت که این رأی، بدوی بود و هنوز هیچ رای قطعی صادر نشده است.

حناچی در خصوص خسارت های کرونایی به درآمدهای مترو آن چیزی که برآورد اولیه ما در حوزه کروناست، شامل خسارت ماهیانه 100 میلیارد تومان است گفت: حتی اگر شرایط عادی هم بشود مسافران به وضعیت قبل از کرونا برنخواهند گشت و آمارروزانه مسافران چیزی بین یک میلیون تا یک میلیون و صد هزار نفر خواهد بود.

وی با طرح این ادعا که ضربات سنگینی از کرونا به شهرداری تهران وارد شده است گفت: به عنوان نمونه مراکز ورزشی  مااکنون تعطیل هستند اما باید هزینه پرسنل و نگهداشت آن را پرداخت کنیم.

حناچی در واکنش به اظهارات  یکی از مدیران سابق شهری تهران که مدعی شده بود، آنها شهر را آباد به مدیریت شهری پنجم تحویل داده‌اند ولی شما تهران را خرابه تحویل خواهید داد گفت: نه شهر آبادی را تحویل گرفتیم و نه ویران تحویل می‌دهیم. ما تلاش کردیم که راهبردها را اصلاح کنیم تلاش کردیم حرفی که می زنیم با عملی که انجام می‌دهیم یکی باشد. برنامه‌های عملیاتی در امتداد شعارمان باشد. کسانی که در دوره قبلی هم کار کردند تلاش کردند وضعیت بهتر بشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها