موج
کدخبر : ۳۸۰۵۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380531

دادستان تهران خبر داد؛

دادستان تهران با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه دستگاه قضائی در انتخابات گفت: وظایف و مسئولیت‌های قوه قضائیه طبق روال انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی القاصی در جلسه هماهنگی ارتقا سطح عملکرد دستگاه‌های قضائی و امنیتی در انتخابات پیش رو، دادسراهای استان تهران را مکلف کرد با افزایش هماهنگی با دستگاه‌های ضابط قضائی و رعایت موازین قانونی ضمن تأمین نظم و امنیت فضای انتخاباتی، با جرایم و تخلفات احتمالی برخورد کنند.

دادستان تهران با اشاره به اهمیت قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرد: این جایگاه که متعلق به نظام است و صیانت آن بر ما واجب، نباید در شرایط انتخابات پیش رو، مورد تعرض و خدشه واقع شود.

در این جلسه که به منظور گسترش تعامل و هم افزایی دستگاه قضائی با نیروهای امنیتی و انتظامی به عنوان ضابطان دستگاه قضائی و با دعوت از رئیس پلیس امنیت عمومی ناجا، رئیس سازمان اطلاعات استان تهران، فرمانده قرارگاه ثارالله و معاون امنیتی و سیاسی دادستانی کل کشور، معاونان ستادی دادستان تهران، سرپرستان نواحی مختلف دادسراهای تهران و دادستان‌های شهرستان‌های استان تهران تشکیل شده بود، ضمن تحلیل وضعیت امنیت جامعه از منظر فرصت‌ها، تهدیدها، پیش بینی‌ها و آینده نگری های مربوط به انتخابات، رویکردهای قضائی و امنیتی مؤثر بر افزایش مشارکت و حفظ سلامت انتخابات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بنا به این گزارش، مسئولان قضائی و امنیتی حاضر در این نشست با تأکید بر ضرورت فراهم سازی مشارکت حداکثری مردم در برگزاری انتخابات پرشور، نسبت به خنثی سازی نقشه‌های دشمنان و معاندان و حفظ نظم و امنیت جامعه و پیشگیری از التهاب آفرینی و ایجاد تنش در جامعه اعلام آمادگی کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها