موج
کدخبر : ۳۸۰۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380438

یکی از راه‌های اصلی موفقیت در هر کاری داشتن برنامه‌ریزی است. اگر می‌خواهید در کنکور نیز موفق شوید،حتماً باید از برنامه‌ریزی دقیقی برخوردار باشید.

به گزارش خبرگزاری موج، بدون داشتن برنامه ریزی رسیدن به موفقیت یکی از محالات است. علی الخصوص اگر شما در دوره‌ای باشید که رقابت در آن تنگاتنگ است وجود برنامه ریزی یکی از نکات اصلی است.

کنکور یکی از سال.های مهم و سرنوشت ساز زندگی هر فردی است که می‌تواند آینده آن فرد را به خوبی رقم بزند. برای رسیدن به این موفقیت باید برنامه ریزی دقیق، مدون و مکتوبی داشته باشید تا بتوانید نمای کلی از مسیری که باید طی کنید و مسیری را که پیش رو دارید، داشته باشید.

بر اساس این تصویر کلی می‌توانید ادامه راه خود را به صورت دقیق برنامه‌ریزی کنید. برای رسیدن به این مهم باید از روش‌های گوناگون استفاده کنید که شما را به سر منزل مقصود برساند. یکی از مهمترین نکات برای برنامه ریزی، مکتوب کردن این برنامه‌ریزی است. برای این‌منظور می‌توانید دفتر برنامه ریزی برای خود درست کنید. اما چگونه باید دفتر برنامه ریزی کنکور را درست کنیم؟

دفتر برنامه ریزی کنکور

دفتر برنامه ریزی کنکور یکی از مواردی است که به شما کمک می‌کند بتوانید به صورت هفتگی برای خود برنامه ریزی داشته باشید و بدانید که کدام یک از دروس را در چه زمانی باید مطالعه کنید. راه‌های متعددی وجود دارد که به وسیله آن می توانید دفتر برنامه ریزی کنکور درست کنید. ما در اینجا به اختصار چند روش را به شما معرفی می‌کنیم. امیدواریم بتوانید با استفاده از این دفاتر برنامه ریزی برای کنکور خود برنامه دقیقی نوشته و در کنکور موفق شوید

استفاده از اپلیکیشن های موجود

امروزه اگر در اینترنت جستجوی کوچکی کنید درمی‌یابید، اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند که دفتر برنامه ریزی درست کنید.

این اپلیکیشن‌ها به شما اجازه می‌دهند تا دفتر برنامه ریزی منحصر به فردی را با توجه به توانایی‌های خود طراحی کرده تا بتوانید بر اساس آن پیشروی کنید.تنها نکته مهم این است که حتماً در این زمینه با یک مشاور صحبت کرده و از نظرات مشاور خود بهره مند شوید.

استفاده از دفتر برنامه ریزی کنکور آماده

بسیاری از انتشارات موجود، دفاتر برنامه ریزی متعددی را برای کنکوری‌ها و حتی سال‌های پایین‌تر طراحی کرده و در بازار در اختیار کنکوری‌های عزیز قرار می‌دهند. می توانید با استفاده از اینترنت و خرید اینترنتی و مراجعه به کتاب فروشی‌ها دفترهای برنامه ریزی کنکور را که از پیش طراحی و تولید شده است خریداری کرده و برنامه‌ریزی خود را شروع کنید

خودتان دفتر برنامه ریزی کنکور را طراحی کنید

برای اینکه دفتر برنامه ریزی کنکور  تهیه کنید، باید بدانید که می‌خواهید چه میزان مطالعه نمایید. بهتر است حتما برای برنامه های دیگر تفریحی مانند ساعت ‌های کلاس و یا سرگرمی.های دیگر خود نیز زمانی را در نظر بگیرید. این دفتر برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا نمای کلی از هفته‌های پیش رو داشته باشیم.

در دفتر برنامه ریزی، دروس اختصاصی و عمومی  را جدا کرده و تعیین کنید چند ساعت قرار است به مطالعه هر‌کدام از این دروس اختصاص پیدا کند. در دفتر برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی به صورت هفتگی انجام می‌پذیرد.

سپس در پایان هفته می‌توانید بررسی کنید که چه میزان به برنامه خود پایدار بوده و تا چه میزان توانسته‌اید بر اساس این برنامه ریزی پیشروی کنید.

بهتر است مانند  دفترهای برنامه ریزی کنکور آماده،  پس‌از پایان هر درس تعیین کنید که چه میزان مطالعه کرده و کدام درس را مطالعه کرد‌ه‌اید و چه قدر به برنامه‌ریزی خود دسترسی پیدا کرده‌اید. به این ترتیب شما می‌توانید در پایان هفته نمای کلی از تصویر هفته‌ی گذشته و هفته آینده خود داشته باشید.

دفتر برنامه ریزی کنکور چه مزایایی دارد

  • به وسیله دفتر برنامه ریزی کنکور شما می‌توانید از اعتماد به نفس کاذب خود جلوگیری کرده و متوجه شوید اکنون چقدر پیشروی کرده‌اید.
  • می‌دانید از هر درس چه میزان خوانده‌اید و چه میزان باقی مانده است.می‌توانید دریابید که تعادل برنامه ریزی شما تا چه حد بوده و چه میزان همه جوانب را در نظر گرفته‌اید.
  • بر اساس هفته گذشته می‌توانید هفته آینده خود را نیز برنامه‌ریزی کنید‌. حتی می‌توانید به این وسیله برای ماه آینده نیز برنامه ریزی داشته باشید
  • به خوبی می.توانید میانگین مطالعه هفتگی خود را دریابید و در صورت نیاز آن را افزایش دهید.
  • اگر از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید به خوبی می‌توانید بین مطالعه تستی یا تشریحی و مطالعه اختصاصی و عمومی خود تعادل برقرار کنید.
  • این دفتر به شما کمک می‌کند تا به صورت مدون بتوانید ساعات خود را بررسی کرده و به رقابت با سایر دوستان و دانش آموزان بپردازید
  • یکی از ویژگی‌های این دفتر این است که به کاهش استرس در شما کمک می‌کند
  • می توانید به کمک دفتر برنامه ریزی یک روز یا یک نصف روز در هفته را مختص استراحت قرار دهید تا بتوانید انرژی مطالعه کنید
  • بسته به رشته تحصیلی خود می‌توانید دروسی را  که دارای ضریب‌های بالاتری هستند بیشتر در برنامه درسی خود قرار دهید.
  • این دفتر به شما کمک می کند تا در مطالعه دچار پراکندگی مطالب نشوید و تنها در یک خط به مطالعه بپردازید

سخن پایانی

برنامه ریزی یکی از اصول مهم زندگی برای هر فرد و در هر دوره از زندگی است. نمی‌توان منکر این مهم شد که  برنامه ریزی به خصوص در دوره کنکوربسیار حیاتی است.

 بدون برنامه‌ریزی در سال کنکور شما هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت. یکی از مواردی که به شما کمک می‌کند تا برنامه ریزی مدون و تولید محتوا به زبان انگلیسی و مکتوب داشته باشید و بتوانید پیشرفت خود را در زمینه ساعت و دروس مختلف و جنبه‌های مختلف درس‌خواندن بررسی کنید دفتر برنامه‌ریزی است.

 دفترهای برنامه‌ریزی به صورت آنلاین از سایت فروش کتاب گاج مارکت و هم به صورت آماده و چاپ شده وجود دارد. می‌توانید از این دفاتر استفاده کرده و برنامه خود را پیش ببرید. از طرفی خودتان می توانید با در نظر گرفتن نکات مهم دفتر برنامه ریزی کنکور تهیه کنید و درست کنید. اکنون شما به خوبی می دانید که چگونه دفتر برنامه ریزی کنکور درست کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها