موج
کدخبر : ۳۸۰۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380131

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خبرداد :

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تهران اصولا به شکل یک معبر مورد استفاده قرار می گیرد. این بدین معناست که افرادی که به شهر وارد و خارج می شوند به طور معمول حداکثر یک یا دو نقطه را آنهم به شکل عبوری می بینند در حالیکه کلانشهر تهران پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری دارد.

به گزارش خبرنگار موج، محمدرضا جوادی یگانه درآیین افتتاح مجموعه تاریخی و گردشگری رازی شهر ری گفت: با استفاده خلاقانه از ظرفیت های این مجموعه تلاش می شود تا طیف های مختلفی از بازدیدکنندگان به ویژه گردشگران مذهبی جذب این مجموعه و منطقه شوند. 

جوادی یگانه با تاکید بر اهمیت بهره برداری اصولی از این پروژه با توجه به ظرفیت شهر باستانی و تاریخی ری، خاطر نشان کرد: ساکنان این شهر تاریخی باید نسبت به این مجموعه احساس تعلق خاطر بیشتری داشته باشند تا شاهد مشارکت تک تک شهروندان در این مجموعه باشیم. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر اینکه شهر ری نگاه از منظر گردشگری ظرفیت بی نظیری دارد گفت: برای همین ضمن توجه به این پتانسیل به طور هم زمان باید ساخت موزه ری نیز در دستور کار قرار بگیرد تا این دو مجموعه با کمک یکدیگر نقش موثری در توسعه گردشگری منطقه ری ایفا کنند. 

وی با ابراز تاسف از اینکه تهران با وجود ظرفیت بالای گردشگری که دارد اما هنوز نتوانسته به مقصد گردشگران تبدیل شود گفت: تهران اصولا به شکل یک معبر مورد استفاده قرار می گیرد. این بدین معناست که افرادی که به شهر وارد و خارج می شوند به طور معمول حداکثر یک یا دو نقطه را آنهم به شکل عبوری می بینند در حالیکه کلانشهر تهران پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری دارد. 

جوادی یگانه در ادامه افزود: باید فرصتی فراهم کنیم که ساکنان استان تهران و شهرهای همجوار و صد البته تمام مردم ایران و گردشگران خارجی، تهران را یکی از ظرفیت ها و مقاصد گردشگری خود تعریف کنند. البته در این زمینه نیازمند حمایت تک تک اعضای و کمیسیون اجتماعی شورای شهر هستیم. 

جوادی یگانه از کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران و به ویژه  خلیل آبادی خواست تا  مسئله سازمان گردشگری در هفته های آتی به نتیجه برسد. 

وی با اشاره به اینکه ستاد گردشگری شهر تهران دو اقدام در جهت حفظ میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی ری در دستور کار دارد، خاطر نشان کرد: ثبت منظر فرهنگی کوه بی بی شهربانو در صف ثبت آثار ملی قرار دارد. همچنین ساماندهی مجموعه چشمه علی نیز با رعایت ملاحظات میراث در دستور کار است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها