موج
کدخبر : ۳۷۹۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379577

عضو شورای شهر تهران:

قطعی های مکرر برق باعث شد تا یکی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به قطع ناگهانی و پیاپی آن در تهران انتقاد کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری در جلسه این هفته شورای شهر در این مورد گفت: تذکر امروز بنده در مورد پدیده‌ قطع برق آنهم به صورت ناگهانی و طولانی مدت است که متاسفانه چند روزی است در مناطق مختلف پایتخت رخ می‌دهد و موجب اعتراض و نارضایتی مردم تهران شده است. اعتراضی که به طرق مختلف به بنده نیز منتقل شده و وظیفه خود می‌دانم که به نمایندگی از مردم تهران، آن را به گوش مسئولان مربوطه برسانم. 

نظری با تاکیدبراینکه مردم از قطع ناگهانی و طولانی مدت برق که عمدتا در ساعات اوج گرما و در طول روز رخ می‌دهد گلایه دارند گفت: از آن بدتر اینکه این قطع برق، بدون جدول زمانبندی و اعلام قبلی رخ می‌دهد و قطع اینچنینی برق، مشکلات مردم را دوچندان کرده است.

وی سپس به تاثیر قطعی برق بر برگزاری دوره های آموزشی مجازی اشاره کرده و گفت: حتما مسئولان محترم در وزارت نیرو مطلع هستند که کلاس‌های درس و همچنین امتحانات پایانی دانشجویان و دانش‌آموزان عمدتا به شکل آنلاین و در بستر اینترنت انجام می‌شود. همچنین در جریان هستند که برخی کارمندان و مشاغل در حال دورکاری‌اند، لذا قطع ناگهانی برق سبب بروز مشکل برای این افراد شده و با آغاز امتحانات، مشکلات را دو چندان نیز خواهد کرد. به‌خصوص اینکه در حال حاضر نیز این اقدام سبب استرس و سردرگمی دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌های آنان شده و بیم آن را دارند که در حین برگزاری آزمون، با قطع برق مواجه شده و نتیجه ماه‌ها درس خواندن و تلاش از بین برود. 

وی با طرح این ادعا گزارش‌هایی وجود داشته که متاسفانه با قطع برق، سرویس‌دهی اینترنت همراه برخی از اپراتورهای تلفن همراه نیز دچار اخلال می‌شود گفت: لازم است وزیر ارتباطات پیگیری لازم را نسبت به حل آن انجام دهند.

این عضو شورای شهر تهران در پایان ازمسئولان وزارت نیرو خواست تا حتی الامکان از قطع برق کنند و اگر هم بنابر دلایلی نظیر افزایش مصرف و امثال آن مجبور به این کار هستند، اولا ساعات خاموشی در هر منطقه را از قبل اعلام کرده و ثانیا حتما آن را در ساعاتی اعمال کنند که آسیبی به روند فعالیت حرفه‌ای شهروندان از جمله آزمون‌های دانشجویان و دانش‌آموزان و نیز فعالیت کسب و کارها وارد نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها