موج
کدخبر : ۳۷۶۴۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376461

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۱ تن انواع موادمخدر در کشور در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۱ تن انواع موادمخدر در کشور در هفته گذشته خبر داد و گفت: ۷۸ درصد کشفیات، ماده مخدر تریاک بوده است.

ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۱ هزار و ۳۷ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۶۷۹۴کیلوگرم) حدود ۲۱درصد کاهش دارد.

وی افزود: ۱۶ هزار و ۱۳۱ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۷۸ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان ۳۱۷۸ کیلوگرم حشیش، ۹۲۶ کیلوگرم هروئین، ۴۶۳ کیلوگرم شیشه، ۹۱ کیلوگرم گراس، ۲۱ کیلوگرم مرفین و ۲۲۷ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: در هفته گذشته مجموعاً ۷۰۷۲ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۴۶۲۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۴۴۹نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در میان دستگیرشدگان این هفته ۸۷ نفر نیز از اتباع بیگانه هستند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۷ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۹۲۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۱۹ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با ۳۶۹۰ کیلوگرم، کرمان با ۲۵۷۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۲۴۵ کیلوگرم، یزد با ۱۷۷۵ کیلوگرم، فارس با ۱۴۷۹ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۴۸۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۷ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۴۵۲ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد و همچنین ۵۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۹ درصد انتظامی بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها