موج
کدخبر : ۳۷۶۴۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376446

درخواست رئیس شورای شهر تهران از رییس مجلس:

رئیس شورای شهر تهران در سخنان امروز خود در صحن شورا خطاب به مجلس و رییس شورای شهر گفت:‌ با توجه به اینکه نظارت در انتخابات شورا برعهده مجلس است، از رئیس مجلس انتظار داریم تا با پیگیری ردصلاحیت داوطلبان شوراها نسبت به رسیدگی به اعتراض کاندیداها توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش خبرنگارموج، محسن هاشمی در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران و در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت ایام لیالی قدر نسبت به رد صلاحیت تعدادی از اعضای کنونی شورای شهر واکنش نشان داد. وی در این زمینه گفت: همه می‌دانیم امیر مومنان فراتر از نقش امامت و حکومت به عنوان یک انسان می‌تواند الگویی برای جهان باشد و اوست که تلاش و کار را برای آبادانی و تامین معاش به کار گرفته و کارگری کوشا و زحمت کش نیز بوده است. 

وی  افزود: در جایگاه اطلاع‌رسانی برای جامعه نیز به ترویج دانش پرداخته و لذا معلمی بی‌مانند به شمار می‌رفته است. 

رییس شورای شهر تهران با ذکر اینکه از نگاه علی ارزش جانش از اخلاق و گذشت و مدارا بالاتر نبود و خود را قربانی کرد تا این روش به عنوان یک الگو برای صاحبان قدرت ماندگار شود گفت: او به این اعتقاد داشت که آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است؛ با دوستان مروت با دشمنان مدارا. 

رییس شورای شهر تهران در ادامه نطق خود اشاره ای هم به پدیده واکسن خواری در شهرداری تهران کرد و گفت: در روزهای اخیر  شاهد تخلفاتی به عنوان واکسن خواری در مدیریت شهری تعدادی شهر از جمله تهران بودیم که با دستور محکم شهردار با عناصر خاطی برخورد شد و اطلاعات واکسیناسیون در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و این می‌تواند نمونه خوبی برای دولت باشد و این کار را انجام دهد، چرا که اطلاعات تزریق واکسن کرونا توسط نیروهای شهرداری در دسترس عموم قرار می‌گیرد. 

هاشمی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها گفت: در تهران و تعداد زیادی از شهرها شاهد بودیم رد صلاحیت کاندیداهایی اتفاق افتاد که توسط هیات اجرایی تایید شده بودند.

وی در همین زمینه تاکید کرد: فرض را بر این می‌گذارم که در شوراها نظارت استصوابی نداریم. با توجه به اینکه نظارت در انتخابات شورا برعهده مجلس است از رئیس مجلس انتظار داریم تا با پیگیری موضوع نسبت به رسیدگی اعتراض کاندیداها توجه ویژه داشته باشند تا تامین حق عمومی جامعه برای برگزاری یک انتخابات با تکثر نگاه‌ها و سلایق و مشارکت مطلوب در انتخابات فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها