موج
کدخبر : ۳۷۰۸۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370833

ورود ریاست قوه قضائیه به شهرستان تایباد:

رییس قوه قضاییه همراه با استاندار خراسان رضوی در بازدید از مرز ایران و افغانستان در جریان مسایل و مشکلات گذرگاه مرزی دوغارون نیز قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله سید ابراهیم رییسی ، رییس قوه قضاییه امروز با سفر به شهرستان تایباد خراسان رضوی از ناحیه مرزی دوغارون همجوار با کشور افغانستان و یک پاسگاه مرزی در شهرستان تایباد نیز بازدید کرد.

همچنین در این سفر که محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کرد، رییسی ضمن بازدید از مرز ایران و افغانستان در شهرستان تایباد در جریان مسائل و مشکلات گذرگاه مرزی دوغارون قرار گرفت.

گذرگاه مرزی و گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد و همجوار با کشور افغانستان با قدمت ۱۰۰ ساله در زمره پنج گمرک برتر کشور و فعالترین گمرک خراسان رضوی پس از گمرک مشهد و تنها گمرک مستقل در این استان محسوب می‌شود که تمام ترانزیت کالا به افغانستان از طریق آن صورت می‌گیرد.

بیشترین حجم کار این گمرک، ترانزیت کالا از طریق بندرعباس است و کالاهای بازرگانان افغانستانی، پاکستانی و گاه هندی و دیگر ملل همسایه افغانستان از طریق کشورهای حوزه خلیج فارس به گمرک‌های بندرعباس، بندر لنگه و دیگر گمرکات مرزی آن کشورها منتقل و از آنجا به گذرگاه رسمی دوغارون ترانزیت می‌شود.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها