موج
کدخبر : ۳۷۰۲۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370299

شهردار تهران از افتتاح ۱۲ ایستگاه جدید مترو در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: هزینه احداث تونل مترو هزار میلیارد برآورد شده که تأمین آن در بودجه شهرداری نمی‌گنجد و باید اقدامات لازم جهت کمک به توسعه مترو توسط دولت صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیروز حناچی در مراسم افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو در خط 6 و 7 و رونمایی از 40 ایستگاه اتوبوس و مینی‌بوس شهری اظهار داشت: با افتتاح سه ایستگاه امروز تربیت مدرس، اشرفی اصفهانی و آهنگ بیش از 7.5 کلیومتر به طول مترو تهران افزوده شد.

وی گفت: امسال 9 ایستگاه جدید مترو به جمع ایستگاه‌های قبلی در پایتخت افزوده شد و روزانه حدود 30 تا 50 هزار نفر به مسافران مترو با ایستگاه‌های جدید افزوده می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه هر ایستگاه جدید مترو هزینه‌ای حدود 100 میلیارد تومان شده است، گفت: هزینه احداث تونل مترو هزار میلیارد برآورد شده که تأمین آن در بودجه شهرداری نمی‌گنجد و باید اقدامات لازم جهت کمک به توسعه مترو توسط دولت صورت گیرد.

حناچی اعلام کرد: کلنگ خط 10 مترو نیز زده شده و تمام  کریدورهای آن به تصویب نهایی رسیده همچنین توسعه خط سه صورت گرفته است و از سال آینده نوسازی واگن‌های مترو نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال رکورد بهره‌برداری از ایستگاه‌های مترو را در طول یکسال زده‌ایم گفت: در تلاشیم که 12 ایستگاه مترو را سال آینده افتتاح کنیم.

شهردار تهران در مورد اتوبوس‌های جدید نیز گفت: نسل اول اتوبوس‌های برقی با پتانسیل بخش خصوصی در خیابان جمهوری تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

حناچی اعلام کرد: همچنین این اتوبوس‌ها به رمپ معلولین است و خط تولید آن در حوزه اتوبوس افزایش خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها