موج
کدخبر : ۳۶۹۹۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369974

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: خودروی ناایمن نباید تولید شود، اگر تولید نیز شد نباید شماره‌گذاری شود، نباید در چرخه‌ بهر‌ه‌برداری قرار گیرد، باید جلوی آن را گرفت و ما این کار را می‌کنیم؛ جان مردم برای ما مهم‌تر از این است که یک شرکت از عدم تولید و توزیع و شماره‌گذاری خودروی آن شرکت، ناراحت شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری صبح امروز در پانزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور نیروی انتظامی در ستاد این پلیس با بیان اینکه نیروی انتظامی هم باید ماموریتهای خود را انجام دهد و هم یک سازمان بزرگ عملیاتی است، اظهار کرد: پلیس راهور یکی از مجموعه‌ها در نیروی انتظامی است که بیشترین خدمت را در تمام فصول سال و ساعات شبانه‌روز به مردم ارائه می‌کند.

رئیس پلیس کشور افزود: کمتر سازمانی است که به مانند نیروی انتظامی و پلیس راهور با مردم در ارتباط باشد، یکی از اهداف مشخص شده برای پلیس راهور، جلوگیری از سوانح رانندگی، کاهش تصادفات و جان‌باختگان سوانح رانندگی است.

وی خاطرنشان کرد: جان‌باختن هر نفر در تصادفات، بیش از 5 میلیارد تومان به بودجه کشور خسارت وارد می‌کند، خسارت مالی را شاید بتوان جبران کرد اما خسارت روحی به وجود آمده در پی فوت یک پدر بر اثر تصادف، جبران‌پذیر نیست.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اقدامات پلیس برای کاهش تلفات انسانی ناشی از تصادفات جاده‌ای ادامه داد: هیچ مکتبی به مانند اسلام برای جان انسانها ارزش قائل نیست و هیچ کدام از کشورها که داعیه حقوق‌بشر دارند، به مانند دین اسلام برای این امر، ارزش قائل نیستند.

اشتری بیان کرد: حضرت آقا فرمودند که جان‌باختگان سوانح رانندگی به اقل اقل ممکن برسد؛ ایشان به سهم دستگاه‌ها در کاهش تصادفات نیز اشاره داشتند، طرحهای خوبی برای کاهش تصادفات و جان‌باختگان سوانح رانندگی انجام شده و باید تمام توان خود را روی این موضوع بگذاریم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: فرهنگ ترافیک، صنعت خودرو ی و ایمنی آن بسیار مهم است اما خود رانندگان بیش از پیش اهمیت دارند، اگر می‌گوییم در کشور چند هزار نقطه حادثه‌خیز وجود دارد باید این معضلات برطرف شود، در موضوع خودرو و صنعت خودرو باید به طور قاطع از شرکتهای خودروساز مطالبه کنیم، خودروی ناایمن نباید تولید شود، اگر تولید نیز شد نباید شماره‌گذاری شود، نباید در چرخه‌ بهر‌ه‌برداری قرار گیرد، باید جلوی آن را گرفت و ما این کار را می‌کنیم؛ جان مردم برای ما مهم‌تر از این است که یک شرکت از عدم تولید و توزیع و شماره‌گذاری خودروی آن شرکت، ناراحت شود.

وی با بیان اینکه در سال 99 حدود 13 درصد نسبت به سال گذشته جان‌باختگان رانندگی کاهش یافته است، متذکر شد: پیش‌بینی می‌کنیم در نوروز 1400 افزایش سفرها را شاهد باشیم البته وظیفه اعمال قانون بر اساس رنگ‌بندی‌های صورت گرفته توسط ستاد ملی کرونا است، باید از سفرهای غیرضروری پرهیز شود در هر صورت در مسیرها حضور خواهیم داشت و  در کنار مردم خواهیم بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در جذب نیروی انسانی محدویت‌ داریم، گفت: ما در بین نیروهای مسلح تنها سازمانی هستیم که مجوز جذب داریم البته سایر نیروهای مسلح در صورتی اجازه جذب نیرو دارند که نیروی آنها بازنشسته شود اما در پلیس علاوه بر این موضوع نیروهای جدید نیز مجوز جذب دارند.

اشتری با تاکید بر اینکه امروز در کشور متکی به خود هستیم، گفت: باید از هوشمند‌سازی در اقصی‌نقاط کشور استفاده کنیم.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی در حمایت از پلیس راهور و راه، اراده خوبی دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اولویتها را در بین پرسنل نیروی انتظامی مشخص کنیم، یکی از این اولویتها مربوط به پرسنل راهور است.

وی ضمن تشکر از پرسنل نیروی انتظامی گفت: ان‌شاءالله بتوانیم در بحث معیشت کارکنان اقدامات مناسبی انجام دهیم و اضافه‌کار آنها را پرداخت کنیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بحث اعمال قانون این کار باید با رعایت متانت و ادب صورت گیرد، یادآور شد: مردم برخورد ناشایست را از ما نمی‌پذیرند، شهروندان را در درجات یک، دو و سه تقسیم‌بندی نمی‌کنیم و همه برای ما عزیز هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها