موج
کدخبر : ۳۶۸۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368444

کریم همتی:

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: غربالگری ۱۰۰ مبدا ورودی در آستانه ایام نوروز به جمعیت هلال احمر سپرده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در آیین اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما»با اشاره به اینکه سازمان جوانان یکی از درگاه‌های اصلی ورودی هلال احمر است، گفت: اعضای جوان ما ۵۰ درصد از اعضای دو میلیونی این جمعیت را تشکیل می‌دهند؛ در واقع همه اعضای جوان این سازمان در همه‌ بخش‌ها همچون دانشجویی، طلاب و دیگر قشرها در قالب پیکره اصلی هلال‌احمر به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی افزود: در جمعیت هلال‌احمر ۸ تا ۱۰ هزار نفر کارمند هستند و باقی اعضا، ارتش داوطلبی هستند که در صحنه‌ها به میدان می‌آیند و مردم را تنها نمی‌گذارند.

همتی سازمان جوانان را منشا خدمات اجتماعی وفرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: شاید امسال جزو معدود سال هایی باشد که بحران‌های بزرگ کم بوده است اما جوانان هلال‌احمر در اصلی ترین موضوع کشور یعنی کرونا از جان خود گذشتند و تلاش‌های ارزنده‌ای را داشتند، آنها در بحث مبارزه با کرونا کنترل ورودی و خروجی‌های داخل کشور را بر عهده داشتند و بیش از ۲۱ میلیون نفر با تلاش همین جوانان داوطلب غربالگری شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه سردار سلیمانی به گردن همه ایرانی‌ها حق دارد، گفت: ما به سختی می‌توانیم این دلاوری‌ها را جبران کنیم، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای زنده نگه داشتن یاد و نام آن بزرگوار با برگزاری "جشنواره “رفیق خوشبخت ما”با دریافت ۴۳هزار اثر در ۱۵ رشته اتفاق خوبی را رقم زد.

وی در مورد بحث بودجه از مساعدت‌های دولت قدردانی کرد و گفت: امسال با توجه به مساعدت‌های دولت و سازمان برنامه بودجه بخشی از کمبودها در انبارهای هلال احمر جبران شد اما هنوز به ایده‌آل ترین حالت که آرامش جامعه را تامین کند نرسیدیم و امیدواریم با حمایت مجلس بخش لجستیک و انبارهای هلال‌احمر برای امدادرسانی در بحران ها تقویت شود، همچنین در حوزه‌های آموزش و راه‌اندازی اردوگاه‌های فرهنگی برای جوانان نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم.

 همتی  راه اندازی خانه‌های هلال را یکی از چشم اندازهای مثبت در جمعیت برشمرد و گفت: چشم انداز جمعیت هلال‌احمر راه‌اندازی بیش از ۳۸ هزار خانه هلال بر محوریت داوطلبی در سراسر کشور است که تاکنون ۴۲۰۰ خانه با همت مدیران هلال‌احمر راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما علاقه‌مند هستیم یک جامعه تاب آور داشته باشیم؛ برای محقق کردن این هدف، برنامه‌ریزی شده تا اعضای خانه‌های هلال با فراگیری آموزش‌های لازم و تیم بندی درست در قالب همین خانه‌های هلال که موجودی اقلام امدادی آنها را هم تامین کردیم در حوادث اولین نفرات برای ارزیابی و امدادرسانی باشند.

 همتی از رئیس مجلس خواست نگاه ویژه تری به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر داشته باشند و گفت: ما انتظار داریم مجلس شورای اسلامی به جمعیت هلال احمر و جوانانش به عنوان فرزندانشان کمک کنند.

رییس جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه سردار سلیمانی به گردن همه ایرانی ها حق دارد گفت: ما به سختی می‌توانیم این دلاوری‌ها را جبران کنیم، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای زنده نگه داشتن یاد و نام آن بزرگوار با برگزاری "جشنواره “رفیق خوشبخت ما”با دریافت ۴۳هزار اثر در ۱۵ رشته اتفاق خوبی را رقم زد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها