موج
کدخبر : ۳۶۸۱۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368178

سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد: قیمت انواع میوه و سبزیجات در 253 میدان میوه و تره بار یکسان است.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد: قیمت انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در 253 میدان و بازار میوه و تره بار یکسان است، در صورتی که قیمت واحدهای خُرده‌فروشی در سطح شهر تفاوت قابل توجهی با هم دارند.

 مقایسه قیمت انواع میوه در خُرده‌فروشی‌های سه محدوده تجریش در شمال شهر، شهرک قدس در شمال‌غرب تهران و نوبنیاد در شمال‌شرق تهران با بازارهای جدید میوه و تره بار این سه محله، اختلاف معناداری دارد که این تفاوت در قیمت سبزیجات و صیفی‌جات به 31 درصد می‌رسد.

برای نمونه، در صورتی که قیمت هر کیلوگرم انگور در بازارهای میوه و تره بار 14900 تومان است، این محصول در واحدهای میوه‌فروشی اطراف این بازارها در تجریش، شهرک قدس و نوبنیاد با قیمت 28 هزار تومان عرضه می‌شود، یا قیمت سیب قرمز که در بازارهای جدید 8900 تومان است، در این میوه‌فروشی‌ها به قیمت 16 هزار تومان فروخته می‌شود و یا قیمت نارنگی بندری که در بازارهای مذکور 14500 تومان است، در محله‌های فوق به قیمت 26 هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است، شهروندان این محلات با مبلغی که قبلا برای خرید 3 کیلوگرم انواع میوه می‌پرداختند، در حال حاضر امکان خریداری 5 کیلوگرم از همان نوع میوه با همان کیفیت را در بازارهای میوه و تره بار محله خود دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها