موج
کدخبر : ۳۶۴۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364948

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۵۳ در وضعیت سالم قرار دارد

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ با شاخص ۵۳ در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۳ همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱۸ بهمن ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد که ناشی ناپایداری جوی و وزش باد نسبتاً شدید در ساعات گذشته است.

در طول روز تداوم بارش و وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود با وجود افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد.

در صبح روز یکشنبه (۱۹ بهمن ۹۹) با افزایش ترافیک و کاهش تندی باد انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد کاهش پیدا کند.

عدم وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها