موج
کدخبر : ۳۶۳۴۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363403

سردار مهدی معصوم بیگی خبر داد؛

سردار مهدی معصوم بیگی ظهر امروز از کشف ۲۲ هزار و ۹۰۰ دلار ارز قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به کشف ارز قاچاق اظهار کرد: همکارانم در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در راستای طرح تشدید اقدام های کنترلی با هدف پیشگیری و مقابله با خروج ارز قاچاق از مرزهای هوایی کشور، ۲۲ هزار و ۹۰۰ دلار ارز قاچاق از مسافر خروجی به مقصد دهلی کشف کردند.

وی با بیان اینکه ارزش ارزهای مکشوفه ۵ میلیارد ریال برآورد شده است،گفت: نظر به اینکه هیچ گونه مدارک مثبت از سوی مسافر مقصد هندوستان در خصوص ارزهای همراه ارائه نشد تمامی دلارها ضبط و به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

معصوم بیگی پلیس فرودگاه هایِ پلیس پیشگیری را از جمله پلیس های موفق در کشف انواع کالا و ارز قاچاق ارزیابی و اظهارکرد: علیرغم کاهش حجم ترددها و مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا، کارکنان پلیس فرودگاه در بازه زمانی ۹ ماهه سال جاری افزایش ۶۶ درصدی کشف کالا و افزایش ۴۲ درصدی کشف ارز قاچاق را در کارنامه عملکرد خود دارند.

وی افزود: در این بازه زمانی ۹۸۷ نفر در رابطه با قاچاق کالا، ۱۲۰ نفر در رابطه با قاچاق ارز غیر مجاز و  ۱۱ نفر نیز در خصوص قاچاق طلا توسط پلیس فرودگاه های پلیس پیشگیری ناجا دستگیر شده اند.  

معصوم بیگی با قدردانی از تلاش شبانه روزی و بی وقفه کارکنان پلیس فرودگاه در تامین نظم و امنیت صنعت هوایی کشور خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید، مبارزه با قاچاق یکی از اولویت های اصلی پلیس پیشگیری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها