موج
کدخبر : ۳۶۳۱۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363140

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 88 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 5 بهمن 99 با شاخص 88 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 74 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (5 بهمن 99) کیفیت هوای شهر تهران در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر است.

در طول روز با حاکمیت جو پایدار و آرام شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد بود و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در صبح روز دوشنبه (6 بهمن 99) با افزایش تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها از شب قبل، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

استمرار پایداری و سکون جو در طی روز بر میزان آلاینده‌ها خواهد افزود و کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

شایان‌ذکر است با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی دوشنبه و افزایش تردد خودروها برقراری وضعیت ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها