موج
کدخبر : ۳۶۲۹۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362990

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 69 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 4 بهمن 99 با شاخص 69 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 63 در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که حاکمیت ناپایداری جوی همراه با پراکندگی آلاینده‌ها تا صبحگاه روز شنبه ( ۴ بهمن ۹۹) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد. در طول روز عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کاهش نسبی کیفیت هوا را به‌دنبال دارد.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده‌ها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گردد.

با افزایش ناپایداری جو و وزش باد تا صبح روز یکشنبه (۵ بهمن۹۹) انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد.

به تدریج با رشد پایداری جو و کاهش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها