موج
کدخبر : ۳۶۱۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361579

سخنگوی ناجا:

سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا با بیان اینکه تعداد اراذل و اوباش در کشور افزایش نداشته است گفت: ناجا اجازه نمی‌دهد معدود افراد قانون‌شکن با اقدامات خود رعب و وحشت ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا در پاسخ به پرسشی در خصوص انتشار مداوم اخباری مبنی بر دستگیری اراذل و اوباش و اینکه آیا تعداد این افراد افزایش یافته است، اظهار داشت: عنوان کلمه اراذل و اوباش به عنوان افرادی که رعب و وحشت ایجاد می کنند خط قرمز پلیس است.

وی گفت: در دسته بندی ها اراذل و اوباش به سطوح ۱ و ۲ و نوظهور طبقه بندی شده اند و قانون وظیفه ما را در این خصوص مشخص کرده است.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: ناجا اجازه نمی‌دهد معدود افراد قانون‌شکن با اقدامات خود رعب و وحشت ایجاد کنند.این کار بسیار دردآور است که فردی در مقابل قانون بایستد و همین قانون به پلیس اجازه برخورد با این افراد را داده است.

معاون اجتماعی ناجا در پاسخ به این سوال که آیا تعداد اراذل و اوباش افزایش یافته است گفت: نه خیر؛تعداد اراذل و اوباش افزایش نیافته است بلکه حساسیت بیشتر شده و  مطالبه مردم باعث شده که تعداد دستگیری‌های اراذل و اوباش افزایش یابد.

وی در پاسخ به دیگر پرسشی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر دستگیری سارقان به واسطه تیراندازی اعلام کرد: قانون به کارگیری سلاح وضعیت پلیس را مشخص کرده است؛ پلیس بر اساس این قانون وظیفه خود را انجام می‌دهد.

سردار حاجیان گفت: قانون اجازه داده بعد از دستور ایست اگر متهم اعتنایی نکرد قانون بکارگیری سلاح را اعمال کند چرا که باید در برابر فرمان قانون ایستاده و تسلیم شوند؛ماده ۳ قانون به کارگیری اصطلاح این موارد را بازگو می‌کند.

سخنگوی ناجا گفت: ما جدی هستیم که امنیت مردم تامین شده و آرامش آنها خدشه‌دار نشود چرا که ترمیم امنیت سخت است. سخنگوی ناجا گفت: اگر در یک منطقه یک فرد رذل بخواهد رعب و وحشت ایجاد کند و آرامش و رفاه مردم را از بین ببرد قانون وظایف را تعیین کرده و پلیس مقتدرانه عمل خواهد کرد.

وی در خصوص تعامل پلیس با قوه قضاییه گفت: پلیس و قوه قضاییه مکمل هم هستند؛ وظیفه پلیس ردیابی، شناسایی و دستگیری و وظیفه قوه قضاییه محاکمه و اجرای مجازات بود و ما همکاری بسیار ارزشمندی را با هم داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها