موج
کدخبر : ۳۶۰۴۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360444

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 146 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یک شنبه 14 دی 99 با شاخص 146 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 158 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که وارونگی جوی همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبحگاه روز یکشنبه (۱۴ دی ۹۹) سبب خواهد شد هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در طول روز عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با کاهش پایداری جوی در ساعات پایانی یکشنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در صبح روز دوشنبه (۱۵ دی ۹۹) با افزایش تردد خودروها انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کرده و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و گاهی وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. شایان‌ذکر است با حاکمیت مجدد پایداری جو و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی دوشنبه، بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    آقا دمتون گرم، لااقل از یک منبع موثق میشه اطلاعات هواشناسی گرفت، بقیه یک مشت اطلاعات جفنگ میدن که فقط برای سئو خوب باشه. ممنونم از شما

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها