موج
کدخبر : ۳۵۹۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-359226

آیت الله رییسی در نشست خبری پایان سفر به استان خراسان شمالی:

آیت الله رییسی در سفر به استان خراسان شمالی از تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و منابع استانی برای رفع مشکلات و نیاز‌های فوری قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله رییسی در نشست خبری پایان سفر یک روزه‌اش به استان خراسان شمالی گفت که در این سفر عملکرد و وضعیت دادگستری و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

رییس قوه قضاییه در همین راستا از تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و منابع استانی برای رفع مشکلات و نیاز‌های فوری قضایی استان خراسان شمالی خبر داد.

آیت الله رییسی با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف استان یکی از عمده‌ترین مشکلات را بی توجهی دستگاه‌های اجرایی به تعهدات‌شان در انجام پروژه‌ها در مرکز استان و برخی شهرستان‌ها عنوان کرد.

رییس قوه قضاییه یکی از این پروژه‌ها را ساخت مسکن برای مردم ذکر کرد که به دلیل مسئولیت‌ناپذیری دستگاه‌های دولتی و خصوصی بیش از ۱۰ سال است بر زمین مانده است.

آیت الله رییسی با بیان این که هر کسی به مردم تعهد داده باید به آن پایبند باشد، خواستار انجام تکالیف دستگاه‌های اداری و شهرداری‌ها و شرکت‌های وابسته به بانک‌ها در این زمینه شد.

رییس دستگاه قضا با تاکید بر این که اهمال دستگاه‌ها در انجام تعهدات‌شان قابل گذشت نیست، رییس دادگستری استان خراسان شمالی را ملزم کرد که اجرای تعهدات دستگاه‌ها را با جدیت از آن‌ها مطالبه نماید.

آیت الله رییسی گفت: بسیاری از گره‌ها با همت مدیران به سرعت قابل گشایش است و امکانات و تدبیر آن نیز در داخل قرار دارد و تهدید و تحریم و مسائل خارجی در آن تاثیر گذار نیست.

رییس قوه قضاییه گفت: مجموعه مطالب ارائه شده از سوی مدیران استان هم نشانگر آن است که هرجا مدیری مصمم و پای کار بود و از اعتبارات استان درست و به موقع استفاده کرد، اتفاق جدی افتاد.

آیت الله رییسی افزود: هر جا که مدیران با احتیاط و محافظه کاری عمل کردند و کار‌ها مشمول مرور زمان شد، کار‌ها پیش نرفت و برای مردم هم مشکل به وجود آمد.

رییس دستگاه قضا با بیان این که خسارت برخی ترک فعل‌ها و تاخیر در انجام وظیفه بیشتر از انجام فعل‌ها بوده است، ابراز امیدواری کرد مسئولان اجرایی استان خراسان شمالی با همت مضاعف به امور مردم رسیدگی کنند.

آیت الله رییسی از "تامین معیشت مردم" و "مقابله با کرونا و آسیب‌های ناشی از آن به ویژه در حوزه کسب‌وکار" به عنوان دو مساله مهم امروز کشور یاد کرد و از همه مدیران خواست تمام تلاش خود را برای حل این مسائل و رفع نگرانی‌های مردم به کار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها