موج
کدخبر : ۳۵۸۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358846

سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای از آغاز بارش برف و باران گسترده در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای از بارش برف همراه با نفوذ هوای نسبتاً سرد در ۲۲ استان خبر و نسبت به وقوع کولاک برف در این استان‌ها هشدار داد.

اطلاعیه سازمان هواشناسی به‌شرح زیر است؛

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی همراه با نفوذ هوای نسبتاً سرد

زمان شروع: چهارشنبه 1399/10/03

زمان پایان: شنبه 1399/10/06

نوع مخاطره: بارش برف، کولاک، مه‌آلودگی و کاهش دید

منطقه اثر:

چهارشنبه 1399/10/03: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات استانهای کرمانشاه، لرستان، قزوین، البرز و تهران.

پنج‌شنبه 1399/10/04: آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی تهران، البرز، همدان و ارتفاعات استانهای کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، قم، قزوین، گیلان، مازندران و شمال فارس.

جمعه 1399/10/05: زنجان، اردبیل، خراسان رضوی، خراسان شمالی، البرز، شمال تهران، ارتفاعات استانهای خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان.

شنبه 1399/10/06: خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات گلستان.

اثر مخاطره: اختلال در سفرهای برون‌شهری و درون‌شهری، کولاک برف، مه و کاهش دید، قطع راه‌های ارتباطی روستایی به‌ویژه در مناطق کوهستانی، لغزندگی و یخزدگی جاده‌ها، تأخیر یا لغو پروازها و خسارت به محصولات و تأسیسات کشاورزی.

توصیه: لغو سفرهای غیرضروری، آماده کردن تجهیزات برف‌روبی درون‌شهری و برون‌شهری، تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، مدیریت در مصرف سوخت و انرژی با توجه به کاهش دما، آمادگی لازم جهت انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از شکستن درختان و آسیب به تأسیسات کشاورزی.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی روز پنجشنبه هفته جاری شدت بارش‌ها برای استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، غرب اصفهان، گیلان، غرب مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

روز جمعه برای اکثر مناطق کشور به‌جز جنوب شرق بارش برف و باران پیش‌بینی شده است که با حرکت سامانه بارشی به‌سمت شرق، به‌تدریج بارش‌ها در نوار غربی کشور کاهش می‌یابد و تمرکز بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال و شرق کشور خواهد بود که در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان‌های رضوی و شمالی بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها