موج
کدخبر : ۳۵۸۱۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358121

رییس شورای شهر تهران :

رییس شورای شهر تهران گفت: تهران باید در کنار شعار شهردار پایتخت مبنی بر "تهران، شهری برای همه" به شهری برای زندگی تبدیل شود. بنابراین به نظر می رسد باید یک بررسی عمیق جامعه شناختی و راهیابی عاقلانه و بخردانه برای مسائل اجتماعی شهر و تاب آوری شهر چه در بعد بلایای طبیعی و چه در آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج؛  محسن هاشمی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در شهر تهران و هفتمن جنشواره پژوهش و آموزش شهری و روستایی با بیان این مطلب افزود: ما در جنگ جهانی دوم هفتصد هزار نفر جمعیت داشتیم و تهران تاریخی در انتهای قاجار در پایان سلطنت پهلوی دوم یک صد برابر شد و جمعیت از مرز ۵ میلیون عبور کرده است که هیچ کجای دنیا چنین گسترشی وجود نداشته است من تاریخ شهرها با قدمت چندساله را هم که می‌بینم مثل قاهره یا توکیو و پکن این طور گسترش نیافته اند.

وی یادآور شد: به شکلی که تقریبا می‌شود گفت تمام روستاها و فضای سبز اطراف تهران بلعیده شده است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تمام مشکلات فرصتی پیش نیامد که بتوانیم درباره معضلات تهران برخورد عمیق و پژوهشی داشته باشیم و طوری عمل کنیم که به سمت حل مشکلات برویم

هاشمی تاکید کرد: می بینیم که جمعیت شهر تهران نزدیک به نه میلیون نفر است و اقمار تهران حدود سه تا ۴ میلیون نفر جمعیت دارند که جمعیت تهران را باید ۱۳ میلیون در نظر گرفت و در روز بیش از ده میلیون جمعیت است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات شهر تهران گفت: تهران باید در کنار شعار شهردار پایتخت مبنی بر "تهران، شهری برای همه" به شهری برای زندگی تبدیل شود. در نتیجه توصیه می‌کنم یک بررسی عمیق جامعه شناختی و راهیابی عاقلانه و بخردانه برای مسائل اجتماعی شهر و تاب آوری شهر چه در بعد بلایای طبیعی و چه در آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با تاکید براینکه آسیب‌های اجتماعی هم اهمیت بسیار دارد گفت:  درست است در بلایای طبیعی به یک باره چند هزار نفر می‌میرند اما آسیب‌های اجتماعی به تدریج مردم را دچار مشکل می‌کند و در تاب آوری باید این را هم در نظر بگیریم. و پژوهش‌های عمیقی می‌طلبد و به هم کمک کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

هاشمی با اشاره به بحران بیماری کرونا در شهر تهران ادامه داد: به سالگرد کرونا می‌رسیم چند نکته را باید در این زمینه تحقیق کنیم یکی بحث تضاد کاهش تقاضا و افزایش ظرفیت سیستم حمل و نقل عمومی شهری است الان تقاضا در حمل و نقل شهری کم شده است اما با این وجود هم حمل و نقل خطرناک است و ما باید افزایش ظرفیت دهیم

رییس شورای شهر تهران بیان کرد: یکی هم تضاد دورکاری و کاهش حضور کارمندان با کارآمدی آن‌هاست این که چقدر این دورکاری کارآمد است در این زمینه تحقیق نشده است و باید پژوهش مناسبی شکل بگیرد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها